Prezent na urodziny

Polskę odwiedziła Carly Fiorina, prezes zarządu Hewlett-Packard. Jej wizyta była związana z jubileuszem 10-lecia polskiego oddziału Hewlett-Packard. W ciągu dwudniowego pobytu w Warszawie Carly Fiorina spotkała się z pracownikami, partnerami i klientami firmy.

Podczas gali wręczyła nagrody najważniejszym klientom. Wśród nich znalazły się: Lasy Państwowe, Polkomtel SA, Bank PKO BP SA i Telekomunikacja Polska SA. Carly Fiorina przedstawiła także nową koncepcję firmy - Service-Centric Computing, rozwinięcie dotychczasowej strategii e-services.

"Zmianą w architekturze systemów będzie przejście na model skoncentrowany wokół usług. Mamy już za sobą erę mainframe i architektury klient/serwer. Teraz jesteśmy na etapie rozwiązań internetowych" - mówiła Carly Fiorina.

Model SCC umożliwi połączenie urządzeń komputerowych, zasobów i usług w taki sposób, że będzie je można dynamicznie "składać" w rozwiązania, których oczekują klienci, a po zaspokojeniu ich potrzeb, ponownie "rozłożyć" na poszczególne składowe.

"Rozwiązania typu SCC znacznie wykraczają poza obecny model usług internetowych" - dodała Carly Fiorina.


TOP 200