Premiery Novella

Firma ogłosiła dostępność pakietu narzędziowego ZENworks for Desktops 4, który do maja był dostępny w ramach otwartych testów beta. Oprogramowanie to umożliwia dystrybucję aplikacji i zarządzanie stacjami roboczymi działającymi w korporacyjnej sieci oraz zdalnymi komputerami wykorzystującymi połączenia internetowe.

Jedną z najistotniejszych z wprowadzonych przez Novella zmian jest brak konieczności instalowania aplikacji klienckich na poszczególnych stacjach. ZENworks for Desktops z numerem 4, oparty na technologii katalogowej Novell eDirectory, jest również zgodny z Active Directory – katalogowymi usługami Microsoftu. ZENworks for Desktops zapewnia integrację z pakietami Novella do zarządzania serwerami i urządzeniami PDA (ZENworks for Servers i ZENworks for Handhelds). Jak utrzymuje producent zastosowanie tych narzędzi umożliwia znaczną automatyzację zadań administracyjnych i obniżenie kosztów utrzymania infrastruktury informatycznej w firmie. ZENworks for Desktops 4 jest już dostępny u partnerów Novella. Licencja dla jednego użytkownika kosztuje 69 USD.

Od 30 sierpnia w dystrybucji znajdzie się także nowa wersja pakietu Novell Secure Access 1.5. Oprogramowanie służy do zunifikowanego zarządzania tożsamością oraz kontrolą dostępu i oferuje usługi jednokrotnej rejestracji do zasobów sieciowych. W skład pakietu wchodzą aplikacje Novell Modular Authentication Service Enterprise Edition 2.0, SecureLogin 3.0, iChain 2.1, BorderManager Enterprise Edition 3.7. Jego głównym elementem jest rozwiązanie Novell Account Management 3.0 zastępujące NDS Authentication Services 3.0. Jest to centralne repozytorium informacji o użytkownikach sieci. Account Management 3.0 współpracuje z platformami NetWare (od 5.1), Windows NT/2000/XP, HP-UX, AIX, Solaris, RedHat Linux, FreeBSD i OS/390. Przygotowywana jest również wersja dla OpenVMS, AS/400.

Zobacz również:

  • Aplikacja Inperly Billenium z e-dowodem osobistym
  • Kod źródłowy WWW sprzedany
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200