Premierowy pokaz TD-LTE Ericssona w Szanghaju

Ericsson, wspólnie z chińskim operatorem Mobile China, po raz pierwszy zaprezentował w Szanghaju kompletne rozwiązanie TD-LTE, gdzie zastosowano urządzenie wyposażone w chipset ST-Ericsson. System obsługuje superszybkie aplikacje mobilnych usług szerokopasmowych, takie jak wideo na żądanie (VOD) czy strumieniowe transmisje wideo na żywo.

W trakcie przeprowadzonych testów systemu TD-LTE, w trybie pobierania danych osiągnięto maksymalną szybkość 110 Mb/s na jednego użytkownika.

Premierowy pokaz przeprowadzono przy użyciu terminala USB z chipsetem TD-LTE ST-Ericsson.

LTE - system telekomunikacyjny następnej generacji do zastosowań jako system mobilnego dostępu do internetu - został opracowany w dwóch wersjach. W pierwszej pracuje z parą kanałów (duplex częstotliwościowy - FDD), gdzie jeden kanał jest przeznaczony do transmisji danych od terminala do stacji bazowej, a drugi w tym samym czasie jest wykorzystywany do transmisji danych od stacji bazowej do terminala. Druga wersja systemu pracuje w jednym kanale z podziałem czasowym (duplex czasowy - TDD), gdzie jeden i ten sam kanał jest wykorzystywany zarówno przez terminal, jak i stację bazową. Oznacza to, że w jednej chwili nadaje wyłącznie terminal lub wyłącznie stacja bazowa.

Ericsson wzbogacił swoją ofertę o nową stację TD-LTE. Opierając się na najnowszych multistandardowych stacjach bazowych - RBS 6000, stacja TD-LTE oferuje zintegrowane rozwiązanie o niskim poborze energii. W przyszłym roku ma zostać udostępniony modem następnej generacji ST-Ericsson, który będzie wspomagać obie wersje LTE, a dodatkowo TD-SCDMA i HSPA+/EDGE.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200