Premiera wersji próbnej pakietu Office 2021 for Mac

Microsoft informuje użytkowników komputerów Mac, że z jego serwerów można już pobierać wersję próbną (preview) pakietów Office 2021 i Office LTSC (Long-Term Servicing Channel) przeznaczonych dla tej właśnie platformy sprzętowej.

Office

Pakiet Office 2021 for Mac (przeznaczony dla klientów indywidualnych) oraz Office LTSC for Mac (przeznaczony dla klientów komercyjnych) są tzw. wieczystymi wersjami tego narzędzia, w przeciwieństwie do pakietów usług oferowanych w wersjach chmurowych czy pakietach bazujących na subskrypcji.

Microsoft ogłosił swoje zamierzenia dotyczące pakietu Office 2021 w połowie lutego, informując, że pakiet Office 2021 dla komputerów Windows (chodzi również o wersję zapoznawczą) będzie dostępny później, ale na pewno jeszcze w tym roku. Uwaga ta dotyczy również finalnej wersji obu pakietów przeznaczonych dla komputerów Mac, które powinny być gotowe latem tego roku.

Zobacz również:

  • Chiny i Rosja chcą stworzyć własny system płatności bankowej
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Pakiet Office 2021 dla komputerów Mac można instalować na komputerach zawierających procesory Apple i Intel, które zawierają najmniej 4 GB pamięci RAM i 10 GB wolnego miejsca na dysku. Chociaż jest to tzw. statyczna edycja tego narzędzia, to w ramach wersji zapoznawczej Microsoft będzie udostępniać jego użytkownikom comiesięczne aktualizacje, które mogą zawierać zarówno poprawki jaki i nowe funkcje. Jednak nowe funkcje nie pojawią się w finalnej wersji narzędzia, a będą sukcesywnie prezentowane w kolejnych miesiącach. Osoby zainteresowane testowaniem tego narzędzia odsyłamy pod ten adres.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200