Premiera testowej wersji kolejnej edycji systemu Windows LTSC

Microsoft udostępnił wczoraj testerom nową wersję zapoznawczą (vNext) systemu Windows Server, której przyporządkowano numer kompilacji 20201. Zapoznał też użytkowników z nowościami, jakie zostały włączone do tego oprogramowani, jak również poinformował iż jest to kolejne wydanie systemu Windows Server LTSC (Long-Term Servicing Channel).

Windows 10 LTSC

Korporacja publikuje edycje LTSC systemu Windows w regularnych odstępach czasu co kilka lat. Ostatnio mieliśmy do czynienia z takimi wydaniami systemu Windows 10 w zeszłym roku. Chodzi o klienta (Windows 10 Enterprise LTSC 2019, udostępnionego razem z systemem Windows 10 wersja 1809) oraz o Windows Server LTSC 2019).

Systemy Windows 10 LTSC i Windows Server LTSC są zwyczajowo udostępniane firmom co dwa/trzy lata i różnią się tym od innych, nazwijmy to standardowych edycji, że są wspierane technicznie przez dłuższy okres czasu, otrzymując w tym okresie wszystkie poprawki zwiększające ich bezpieczeństwo pracy.

Zobacz również:

Edycje LTSC systemu Windows 10 są projektowane z myślą o bardziej wymagających klientach, którzy uruchamiają krytyczne aplikacje i chcą być pewni, że będą działać niezawodnie przez wiele kolejnych lat.

Microsoft informuje, że finalna, przetestowana na wszystkie sposoby wersja kolejnej edycji systemu LTSC będzie gotowa pod koniec 2021 roku. Można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa domniemać, że oficjalna premiera tego oprogramowanie odbędzie się w 2022 roku i że będzie ono wtedy nosić nazwę (chodzi o serwer) Windows Server 2022. W przypadku klienta może to być nazwa Windows 10 Enterprise LTSC 2022.


TOP 200