Premiera systemu CDN XL 6.0

Comarch wprowadził na rynek nową wersję systemu ERP - CDN XL. Została ona m.in. uzupełniona o obsługę zaawansowanych procesów logistycznych (szczególnie zarządzania obsługą magazynów wysokiego składowania i wysyłkami). Dokonano także rozbudowy wprowadzonego w wersji 5.0 modułu produkcja, głównie o obszary planowania i harmonogramowania produkcji.

W magazynie rozbudowane zostały przestrzenne struktury pomieszczeń wraz z usprawnieniem interfejsu ich obsługi. Podczas rejestracji dokumentu przyjęcia system proponuje rozmieszczenie towaru w odpowiednich lokalizacjach, według algorytmu optymalizującego uwzględniającego ich wymiary, pojemność i nośność. Przy dokumentach wydania system wskaże pobranie towarów z odpowiednich lokalizacji. W zakresie obsługi wysyłek wprowadzone zostały nowe elementy związane ze wsparciem załadunku, obsługą tras, ewidencją i zarządzaniem pojazdami oraz rozliczaniem kosztów transportu. W celu dopełnienia ścieżki obiegu dokumentów stworzono możliwości generowania zapytań ofertowych na zakup z zapytań ofertowych na sprzedaż wraz z przekształcaniem ofert zakupu w oferty sprzedaży. Rozszerzono usługę rejestrowania warunków handlowych z kontrahentem o kontrolę przeterminowanych płatności w kontekście dni przeterminowania.

W wersji 6.0 w module produkcja możliwe jest z kolei planowanie realizacji zlecenia produkcyjnego od zadanego terminu lub na zadany termin wraz z rozbijaniem czynności na wiele terminów. Natomiast Platforma kontrolingowa została całkowicie przystosowana do działania na Microsoft SQL Server 2005. Dodano również nową dziedzinę analityczną - analizę wpłat i wypłat.

CDN XL jest - poza Polską - sprzedawany także na rynkach niemieckim, słowackim, amerykańskim i ukraińskim. ma dziewięcu zagranicznych klientów na to rozwiązanie.


TOP 200