Premiera smartfonu zaprojektowanego przez twórcę Androida

Andy Rubin (twórca systemu operacyjnego Android) zaprezentował wreszcie dwa dni temu zapowiadany od dawna, zaprojektowany przez siebie smartfon. Producentem urządzenia jest założona przez niego firma Essential.

Urządzenie nosi nazwę PH-1, pracuje oczywiście pod kontrolą oprogramowania Android i z racji wspieranych technologii będzie konkurować na rynku z podobnymi urządzeniami klasy high-end, produkowanymi np. przez firmy Apple czy Samsung.

Pierwsze co rzuca się w oczy w przypadku tego smartfona to wyświetlacz, który zajmuje prawie całą przednią obudowę. Urządzenie ma ciekawa konstrukcję. To praktycznie bezramkowe, modułowe urządzenie, które zawiera z tyłu magnetyczne konektory, do których można dołączać różne akcesoria. Może to być np. dostępna już kamera robiąca zdjęcia i filmująca otoczenie w trybie 360 stopni.

Zobacz również:

  • Poprawa na rynku smartfonów
  • Uwaga – w tym tygodniu niektóre smartfony przestaną obsługiwać usługę WhatsApp
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Smartfon wyposażony w pamięć masową o pojemności 128 GB kosztuje 700 USD. Za wspomnianą kamerę trzeba zapłacić 50 USD. Są to ceny obowiązujące na rynku amerykańskim, ponieważ póki co urządzenie to można kupić tylko tam.

I jeszcze kilka słów o warstwie sprzętowej urządzenia. Smartfon jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala, w pamięć RAM o pojemności 4 GB oraz w procesor Snapdragon 835 (Qualcomm). Obudowa jest wykonana z tytanu i ceramiki, a użytkownik ma do wyboru cztery kolory: Black Moon (czarny), Stellar Grey (szary), Pure White (biały) i Ocean Depths (zielony).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200