Premiera przeglądarki Edge dla komputerów Mac z procesorem M1

Microsoft udostępnił kilka dni temu użytkownikom komputerów Mac (Apple), wyposażonych w procesor M1 pierwszą testową wersję przeglądarki Edge, która jest zgodna z tą nową platformą,

Edge

Edge dołącza tym samym, jako ostatnia z czterech cieszących się największym wzięciem przeglądarek, do grupy internetowych narzędzi, które oferują natywne wsparcie dla tej sprzętowej platformy. Przeglądarka została umieszczona w kanale dystrybucji Canary, skąd można ją już pobierać (po kliknięciu tego linku).

Kanał ten, jeden z czterech założonych przez Microsoft, oferuje zawsze użytkownikom pierwszą, a więc najmniej dopracowaną i zawierającą z reguły różnego rodzaju błędy, wersję nowego oprogramowania. Trzy pozostałe deweloperskie kanały (bo wszystkie zostały utworzone z myślą o tej grupie użytkowników) noszą nazwy Dev, Beta i Stable.

Zobacz również:

Przeglądarka Edge umieszczona w kanale Canary nosi numer 89 i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ma po usunięciu z niej różnego rodzaju niedoróbek i błędów trafić do rąk końcowych użytkowników komputerów Mac na początku marca przyszłego roku.

Obecnie użytkownicy komputerów Mac zawierających procesor M1 mają do dyspozycji trzy inne wspierające je natywnie przeglądarki. Najpierw pojawiła się przeglądarka Safari (Apple), której premiera miała miejsce 12-go listopada. Po niej Google zaprezentowało przeglądarkę Chrome 87, a następnie 15-go grudnia miała miejsce premiera przeglądarki Firefox 84 (Mozilla).


TOP 200