Premiera nowych wersji dwóch ważnych narzędzi: Visual Studio i .NET

Microsoft udostępnił w tym tygodniu użytkownikom na całym świecie najnowsze wersje swoich dwóch popularnych narzędzi. Pierwsze nosi nazwę Visual Studio 2022, a drugie NET 6.

Źródło: Microsoft

Twórcy 64-bitowego programu Visual Studio zapewniają, że będzie on dużo lepiej wykorzystywać wszystkie zasoby systemowe, zwłaszcza podczas pracy z bardziej kompleksowymi projektami. Testy tego narzędzia wykazały, że użytkownicy mogą go bez najmniejszych problemów wykorzystywać do jednoczesnego tworzenia nawet kilkuset rozbudowanych aplikacji. Program Visual Studio 2022 zawiera również dodatkowo szereg poprawek i ulepszeń umożliwiających debugowanie projektów.

Warto tu zwrócić uwagę na funkcję Hot Reload, która umożliwia programistom edycję kodu źródłowego aplikacji z poziomu interfejsu CLI, wtedy gdy jest ona obsługiwana przez Visual Studio 2022. Oferuje również funkcje podglądu na żywo i testy międzyplatformowe w systemie Linux, a także inne nowe i ulepszone funkcje.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Ważna informacja dla użytkowników platformy .Net Core 3.1

Program NET 6 jest dostępny dla systemów Windows, Linux i macOS. Zapewnia ujednoliconą platformę dla aplikacji chmurowych, stacjonarnych, IoT i mobilnych, wykorzystując te same biblioteki .NET i możliwość łatwego udostępniania kodu na różnych platformach.

Jest to przy tym pierwsze wydanie programu .NET, które obsługuje natywnie platformy sprzętowe Apple Arm64 Silicon i Windows Arm64. Narzędzie NET 6 wspiera języki C 10 i F 6 i co ważne jest dostępne w wersji obsługującej długoterminowe wsparcie techniczne LTS, co oznacza iż będzie obsługiwane przez najbliższe trzy lata.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200