Premiera nowej wersji pakietu graficznego CorelDRAW Graphics Suite

Corel zaprezentował w tym tygodniu swój najnowszy pakiet graficzny noszący nazwę CorelDRAW Graphics Suite 2020. Narzędzie wspiera szereg najnowszych technologii IT, w tym sztuczną inteligencję czy bazujące na chmurze funkcje do pracy grupowej.

Oferta oprogramowania CorelDRAW w wersji 2020 obejmuje natywne pakiety dla systemów macOS i Windows oraz aplikację CorelDRAW.app działającą w przeglądarce. Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2020 zawiera przy tym kompletną kolekcję profesjonalnych aplikacji do tworzenia ilustracji wektorowych, układów stron, typografii, edycji zdjęć i nie tylko.

Po raz pierwszy subskrybenci otrzymali także możliwość korzystania z nowych funkcji współpracy w celu uproszczenia całego procesu recenzji i zatwierdzania.

Zobacz również:

  • Największe problemy sztucznej inteligencji od OpenAI
  • Google pomoże zidentyfikować grafikę wykreowaną przez AI

Nowością wprowadzoną do pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2020 jest możliwość nadpróbkowania obrazów i usuwania artefaktów. Funkcje te korzystają technologii AI, co pozwala uzyskiwać wysokiej jakości rezultaty z zachowaniem gładkich krawędzi, ostrości i drobnych szczegółów.

Natomiast lepsze wyniki w pracy nad przygotowanymi z użyciem kompresji stratnej plikami JPEG można uzyskać dzięki technikom uczenia maszynowego, które usuwają artefakty powstałe w wyniku kompresji JPEG oraz pomagają precyzyjnie odzyskać kolory bez czasochłonnej ręcznej edycji.

Kolejne nowe mechanizmy, które zostały wprowadzone do pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2020, to: możliwość łatwego udostępniania plików na potrzeby zbiorowego recenzowania i zatwierdzania. nowy mechanizm wstawiania komentarzy i adnotacji; łatwe logowanie; praca z użyciem czcionek zmiennych; nowe narzędzie „Cień wewnętrzny”; soczewki map bitowych; niedestrukcyjne efekty w programie Corel PHOTO-PAINT;

Pakiety CorelDRAW Graphics Suite 2020 dla systemu Windows i CorelDRAW Graphics Suite 2020 do komputerów Mac są dostępne w wielu językach, w tym oczywiście w języku polskim.

Funkcje współpracy w aplikacji CorelDRAW.app są dostępne tylko w ramach subskrypcji pakietu CorelDRAW Graphics Suite, licencji z programem serwisowania lub z dodatkowym planem zakupowym dla posiadaczy licencji stałej.

Źródło: Corel

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200