Premiera aplikacji Microsoft 365 zgodnych z komputerami Mac zawierającymi procesor M1

Chociaż użytkowników tej najnowszej platformy sprzętowej Apple nie jest jeszcze wielu, to wiadomość ta jest dla nich ważna i warto ją odnotować. Microsoft wprowadził wczoraj do oferty nowe wersje aplikacji wchodzących w skład pakietu Microsoft 365, które można instalować na komputerach Mac wyposażonych w najnowszy procesor firmy Apple.

Apple

Są to takie aplikacje, jak Outlook, Word, Excel, PowerPoint i OneNote, które mogą obsługiwać komputery Mac zawierające zarówno procesor M1 Arm, jak i procesory intelowskie. Jest to możliwe dzięki temu, że są to uniwersalne wersje aplikacji Microsoft 365, co oznacza iż są zgodne z platformami sprzętowymi bazującymi na różnych architekturach.

Ich uniwersalność gwarantuje dodatkowa warstwa translacyjna Rosetta 2, którą Apple dołączył do systemu operacyjnego macOS noszącego roboczą nazwę Big Sur.

Zobacz również:

  • Menadżer haseł - jaki program warto wybrać i na co zwrócić uwagę
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Apple sprzedaje sprzęt bez wsparcia dla nowych systemów

Istotną zmianą, jaką użytkownicy nowych aplikacji Microsoft 365 zapewne od razu dostrzegą, jest nowe UI (interfejs użytkownika) noszące nazwę Fluent UI. Microsoft zwraca uwagę na fakt, że nowa wersja aplikacji Outlook for Mac wspiera konta iCloud, dlatego używając jej użytkownicy mogą obsługiwać jednocześnie służbowe i osobiste wiadomości e-mail czy kontakty.

Użytkownicy nowych aplikacji Microsoft 365 mają też do dyspozycji dodatkowe narzędzia, takie jak pasek do wypowiadania poleceń głosowych sterujących programami Word i Outlook uruchamianych komputerach Mac.

Microsoft informuje, że użytkownicy komputerów Mac z włączoną opcją automatycznych aktualizacji mogą liczyć na to, że nowe aplikacje Microsoft dotrą do nich w najbliższych dniach. zaczną je otrzymywać już dziś. Mogą też sami połączyć się ze sklepem sklepu Mac App Store i kliknąć kartę Update lub skorzystać z usługi Microsoft AutoUpdate, po to aby sprawdzić dostępność aktualizacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200