Premiera Office XP

Pakiet w wersji angielskiej jest już dostępny na całym świecie. Microsoft utrzymuje, że polska edycja oprogramowania pojawi się na rynku jeszcze w czerwcu.

Dzisiaj odbywa się światowa premiera rynkowa Office XP. Pakiet jest już dostępny w angielskiej wersji językowej. Jak zapewniali przedstawiciele Microsoftu - podczas dzisiejszej konferencji prasowej - polska wersja oprogramowania dostępna będzie jeszcze w czerwcu br. Zgodnie z zapowiedzią pakiet ma być oferowany w kilku wersjach. Najtańsza z nich - Standard Edition - będzie zawierać aplikacje Word 2002, Excel 2002, Outlook 2002 i Power Point 2002. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydań pakietu, wersja Professional będzie uzupełniona aplikacją Access. W dystrybucji znajdzie się również wersja Developer wzbogacona w SharePoint Team Services i klika innych narzędzi programistycznych. Przez pewien czas będzie również oferowana wersja Office XP Professional Special Edition. W pakiecie tym znajdą się dodatkowo aplikacje FrontPage, Publisher i myszka IntelliMouse.

Wśród najważniejszych nowości w Office XP najczęściej wymieniane są tzw. Inteligentne Tagi (Smart Tags). Są to przyciski pojawiające się na ekranie podczas pracy i udostępniające użytkownikowi informacje ułatwiające ukończenie wykonywanych zadań lub odszukanie niezbędnych danych. Smart Tags mogą oferować opcje autokorekty, autoformatowania lub wklejania. Funkcją, która także nie występowała w poprzednich wersjach pakietu są Okna Zadań (Task Panes). Zestawy opcji widocznych w oknach pozwalają na szybkie wyszukiwanie i tworzenie dokumentów, stosowanie różnych stylów formatowania oraz szybki kopiowanie i wklejanie. Oferują także nowe mozliwości w zakresie wyszukiwania i tłumaczenia tekstu. Szeroko reklamowane przez producenta są również nowe metody odzyskiwania dokumentów. Mają one zapewnić większą skuteczność przywracania zawartości dokumentów w przypadku wystąpienia błędów plików, aplikacji lub systemu.

Zobacz również:

  • Notatnik w Windows 11 zostanie odświeżony, podobnie jak inne aplikacje

Do najważniejszych innowacji poprawiających jakość pracy zespołowej Microsoft zalicza usprawnienie procesów recenzowania i przepływu dokumentów oraz integrację z usługami SharePoint Team Sevices. Ponadto producent pakietu podkreśla obsługę przez Office XP języka XML.

Począwszy od czerwca, z rynku będą stopniowo wycofywane poprzednie wersje oprogramowania. Proces ten potrwa do końca sierpnia. Pomimo iż premiera Office XP PL ma się odbyć już w przyszłym miesiącu, Microsoft nie podał chociażby orientacyjnych cen nowego produktu. Przedstawiciele firmy utrzymują jedynie, że ceny będą zbliżone do poprzednich edycji. Polska wersja Office XP będzie się charakteryzować prawie identyczną funkcjonalnością, jak produkt oferowany na rynku amerykańskim. Ograniczenia będą związane głównie z modułem sprawdzania poprawności gramatyki i funkcją rozpoznawania polskiej mowy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200