Premiera Microsoft Office 4.2 PL

Premierowa polska prezentacja Microsoft Office 4.2 PL odbyła się 23 września br. w Starej Pomarańczarni w warszawskich Łazienkach. W wersji standardowej Office 4.2 PL to pakiet programów: Excel 5.0 PL, Word 6.0 PL, PowerPoint 4.0 oraz Mail 3.2. W wersji profesjonalnej - dodatkowo Access 2.0. Podczas prezentacji obecni byli m.in. Marek Car - pełnomocnik premiera ds. informatyki, Christian Wedell - dyrektor Microsoft na Europę Środkową i Wschodnią oraz Waldemar Sielski - dyrektor Microsoft Polska Sp. z o.o. Jednocześnie podobne pokazy odbyły się w 49 miastach Polski.

Premierowa polska prezentacja 4.2 PL odbyła się 23 września br. w Starej Pomarańczarni w warszawskich Łazienkach. W wersji standardowej Office 4.2 PL to pakiet programów: Excel 5.0 PL, Word 6.0 PL, PowerPoint 4.0 oraz Mail 3.2. W wersji profesjonalnej - dodatkowo Access 2.0. Podczas prezentacji obecni byli m.in. Marek Car - pełnomocnik premiera ds. informatyki, Christian Wedell - dyrektor Microsoft na Europę Środkową i Wschodnią oraz Waldemar Sielski - dyrektor Microsoft Polska Sp. z o.o. Jednocześnie podobne pokazy odbyły się w 49 miastach Polski.

Nowością w Microsoft Office 4.2 jest okienkowa nakładka wywołująca i przełączająca programy - Office Manager. Nowe funkcje OfficeLinks umożliwiają wymianę danych między aplikacjami prostą metodą przesuwania myszki. Makropolecenia tworzy się za pomocą Visual Basic for Applications.

Programy składające się na pakiet zostały tak napisane, aby obsługa ich była w miarę możliwości podobna. W tym samym miejscu znajdują się odpowiednie menu, a paski narzędziowe są zbudowane w znacznej części z takich samych elementów. zajmuje na dysku 23 MB w wersji minimalnej (dla wersji standard), 51 MB w typowej instalacji oraz 74 MB - w maksymalnej. Dla wersji Professional odpowiednie wielkości wynoszą 29, 58 i 82 MB. Pakiet wymaga komputera z procesorem 386 lub lepszym, 4 MB RAM (zaleca się 8 MB RAM), karty graficznej VGA, Windows 3.1 lub Windows for Workgroups 3.11 lub Windows NT. Jest także wersja dla komputerów Macintosh.

Office 4.2 PL jest dobrym rozwiązaniem dla biur i firm. Jego dodatkowymi plusami jest oszczędność pamięci w porównaniu z osobną instalacją pojedynczych aplikacji pakietu oraz łatwość operowania i przenoszenia danych dzięki mechanizmom OfficeLinks i OLE 2.0. Teraz czekamy tylko na polską wersję PowerPointa i Accessa oraz Maila.


TOP 200