Premiera Kinect w Polsce

Rodzimy oddzial Microsoftu poinformował o premierze najnowszego kontrolera do konsoli Xbox 360. Kinect od dziś dostępny jest w sklepach w trzech różnych zestawach. Na wielbicieli elektronicznej rozrywki czeka też piętnaście gier.

Kinect ma być kontrolerem, który sprawi, że elektroniczną rozrywką zainteresują się osoby nie mającą z nią do tej pory nic wspólnego. Urządzenie to potrafi przełożyć ruchy naszego ciała na "język" zrozumiały dla konsoli Xbox 360. Następnie, stojąc przed telewizorem, możemy skakać przez wirtualne płotki, grać w kręgle czy piłkę nożną. Robimy to poprzez wykonywanie ruchów odpowiadających temu, co zrobilibyśmy w rzeczywistości.

W Polsce Kinect (w dniu premiery) sprzedawany będzie w trzech zestawach. Kontroler i gra Kinect Adventures została wyceniona na 649 złotych. Kontroler, ta sama gra i konsola Xbox 360 4GB kosztuje 1299 złotych. Taki sam zestaw, ale z konsolą z większym dyskiem (250GB) został wyceniony na 1549 złotych.

Zobacz również:

  • To nowe narzędzie usprawnia proces projektowania aplikacji

Już dziś na graczy czeka piętnaście produkcji obsługujących Kinecta. Znajdziemy wśród nich tytuły takie jak: Kinectimals, Dance Central, Your Shape: Fitness Evolved, Kinect Sports, EA Sports Active 2, Sonic Free Riders czy Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200