Premiera Galaxy S9 szybciej niż oczekiwano

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, Samsung wprowadzi na rynek kolejny model smartfona Galaxy (oznaczony numerem S9) już w pierwszym kwartale przyszłego roku, czyli w niecały rok po zaprezentowaniu smartfona Galaxy 8.

Mówi się, że będzie pod koniec lutego albo na początek marca 2018. Ostateczna data premiery tego urządzenia nie została jeszcze ustalona. Smartfon Galaxy 9 ma się różnić od swojego poprzednika głównie tym, że będzie zawierać udoskonaloną kamerę.

Samsung chce w ten sposób udowodnić, że jest w tej dziedzinie liderem. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ kamera instalowana w oferowane przez firmę w smartfonach Pixel 2 (które zostały wprowadzone na rynek dwa miesiące temu) należą do jednych z najlepszych. Pomimo tego, że jest to kamera jednosoczewkowa, to wykonywane przez nią zdjęcia mają lepszą jakość od tych, które są robione przez smartfony zawierające kamery jednosoczewkowe, takie jak Galaxy Note 8, iPhone 8 czy iPhone X.

Zobacz również:

  • Poprawa na rynku smartfonów
  • Samsung ma własny model AI
  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice

A warto przypomnieć, że w opinii wielu specjalistów iPhone X jest obecnie najlepszym dostępnym na rynku smartfonem biznesowym. Chodzi tu zarówno o jego warstwę sprzętową jak i o oprogramowanie, przede wszystkim o system operacyjny iOS 11oraz aplikacje, jakie można na nim uruchamiać. Jest on przy tym bardzo bezpieczny, oferując np. opcję rozpoznawania twarzy, która pracuje absolutnie niezawodnie.

Dzięki zastosowaniu przez firmę Apple najnowszych osiągnięć technologicznych, smartfon nie rozpoznana poprawnie twarzy użytkownika tylko raz na jeden milion. Technologia Touch ID (rozpoznawanie linii papilarnych) nie jest tak dobra. W ocenie specjalistów jest dwadzieścia razy bardziej niezawodna, czyli myli się raz pięćdziesiąt tysięcy prób skanowania linii papilarnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200