Premiera CorelDRAW Graphics Suite 2021

Corel zaprezentował nową linię produktów CorelDRAW 2021, która zawiera oprogramowanie do projektowania graficznego CorelDRAW Graphics Suite 2021. Pakiet jest dostępny w wersjach dla komputerów Windows i macOS.

Corel

Aplikacja - zawierająca narzędzia do tworzenia ilustracji wektorowych, układów stron, typografii oraz edycji zdjęć, które można otwierać w przeglądarce czy na urządzeniu mobilnym - została zoptymalizowana pod kątem obsługi dotykowej i jest dostępna również na iPada.

Jeśli chodzi o nowości, to na uwagę zasługuje pulpit programu CorelDRAW 2021 i aplikacji CorelDRAW.app, który pełni rolę centrum współpracy. Dostępne są w nim pliki projektowe w chmurze, a jedno kliknięcie wystarczy, aby wyświetlić podgląd, zobaczyć liczbę komentarzy i członków zespołu oraz stan pracy.

Zobacz również:

Jeśli chodzi o komentarze, to są one teraz publikowane na bieżąco. Recenzenci i osoby zatwierdzające mogą je dodawać do dokumentów w aplikacji CorelDRAW.app, a informacje o tym są natychmiast wyświetlane w pliku roboczym projektanta w programie CorelDRAW 2021 na platformie.

Na uwagę zasługuje Integracja z programem Teams (klienci korporacyjni mogą wyświetlać i edytować pliki projektów przy pomocy aplikacji CorelDRAW.app for Teams) oraz opcja widoku wielostronicowego, dzięki której użytkownicy mogą wyświetlać i edytować wszystkie zasoby cyfrowe w projekcie oraz zarządzać nimi z poziomu jednego widoku.

Warto też zwrócić uwagę na rozwiązanie kryjące się za nazwą okno dokowane/inspektor strony, w nowym widoku matrycy znajdują się wszystkie strony projektu, dzięki czemu można łatwo nimi zarządzać oraz je sortować.

Kolejna nowość to rysowanie w perspektywie, które pozwala użytkownikowi wybrać jedno-, dwu- lub trzypunktową perspektywę, rysować lub dodawać istniejącą grupę obiektów na współdzielonej płaszczyźnie perspektywy oraz swobodnie przenosić i edytować obiekty.

Nie sposób wreszcie nie wspomnieć o ulepszeniach w takich obszarach, jak przyciąganie do innych obiektów, progresywna edycja zdjęć w programie Corel PHOTO-PAINT 2021 czy aplikacja CorelDRAW.app dostosowana do obsługi dotykowej.

Funkcje usprawniające współpracę w aplikacji CorelDRAW.app są dostępne tylko w ramach subskrypcji pakietu CorelDRAW Graphics Suite, licencji z programem serwisowania lub dodatkowej subskrypcji CorelDRAW.app Pro dla posiadaczy licencji stałej.


TOP 200