Premiera Computerworld TOP200

ABC Data z przychodami 3,63 mld zł przed ACTION SA (3,49 mld zł) oraz ubiegłorocznym liderem HP Polska (3,25 mld zł) to czołówka tegorocznego zestawienia Computerworld TOP200, które od dzisiaj jest dostępne na rynku.

Rok 2012 był kolejnym, w którym silnie rosły przychody dystrybutorów: w przypadku ABC Data o 23 proc. oraz ACTION SA o 27 proc. To pozwoliło im wyprzedzić HP Polska (wzrost o 7 proc.), firmę która nieprzerwanie od roku 1997 zajmowała pierwsze miejsce wśród największych firm informatycznych na polskim rynku. - "To, że rozwijają się dystrybutorzy pokazuje, że rynek jest chłonny, obserwujemy coraz większą dynamikę zapotrzebowania m.in. na urządzenia mobilne i potrzebne do nich rozwiązania" - powiedział Sebastian Christow, dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej Ministerstwa Gospodarki podczas uroczystej premiery TOP200.

Odnosząc się do wyników badania pokazujących, że łączne przychody największych firm z sektora IT, wzrosły w porównaniu z rokiem poprzednim o 8,9% do poziomu 43,3 mld zł, dyrektor Christow powiedział: "To bardzo dobry sygnał i dla nas i dla firm z sektora ICT, że rynek rośnie i to nawet lepiej niż pokazywały prognozy" a odnosząc się do podrankingów w poszczególnych kategoriach produktów i usług zauważył, że są one bardzo ważne, bo pokazują, które segmenty ICT warto wspomagać i rozwijać, takie jak na przykład usługi cloud, na które jest coraz większe zapotrzebowanie ze strony małych i średnich przedsiębiorstw. Zachęcił również firmy do udziału w badaniach GUS, które pomagają lepiej zaprogramować kolejne transze funduszy na rozwój przedsiębiorczości. Omawiając efekty targów CeBIT, których Polska była krajem partnerskim zachęcił przedsiębiorców do składania wniosków o dofinansowanie promocji zagranicznej - w terminie do 31 października.

Redaktor naczelny Computerworld Polska Tomasz Bitner wręczył dyplomy prezesowi Norbertowi Biedrzyckiemu, reprezentującemu lidera rankingu głównego firmę ABC Data oraz przedstawicielom firm, które zwyciężyły w poszczególnych kategoriach: największy operator - Orange Polska, największy dostawca oprogramowania - Microsoft, największy eksporter - ACTION SA, największy dostawca usług doradczych - Accenture, największy producent ERP - SAP, największy dostawca rozwiązań dla MSP Incom, firma o największym wzroście zatrudnienia - Sii Polska.

Premierze TOP200 towarzyszyła debata oksfordzka między drużynami CIO oraz drużyną prezesów firm IT na temat: Ryzyko w IT: czy dostawcy powinni brać odpowiedzialność za projekty klientów? Głosami publiczności debatę wygrali szefowie firm IT, którzy oczekują od klientów partnerskiego traktowania, bo czym bliższa jest współpraca dostawcy z klientem, począwszy od badań nad rozwiązaniem, tym ryzyko mniejsze i łatwiejsze do przewidzenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200