Prawdy i mity o zarobkach. Dodatkowe benefity. Czy warto negocjować z pracodawcą?

W Polsce, gdzie o wynagrodzeniach mówi się szeptem, temat ich wysokości zawsze wzbudza sporo emocji. Od czego zaczynają studenci i absolwenci kierunków technicznych i od czego zależy ich punkt wyjścia? Jak na wysokość zarobków wpływają posiadane certyfikaty i znajomość języków obcych? Czy mamy do czynienia z postępującym rozwarstwieniem wynagrodzeń? Które fragmenty rynku pracy IT należą do pracodawcy, a które do pracownika? Czy zmierzamy do jawności wynagrodzeń? Jaka jest świadomość obowiązujących stawek po obu stronach układu pracodawca-pracownik?

Na te i inne tematy staraliśmy się znaleźć odpowiedź podczas dyskusji na temat obecnej wysokości zarobków dla specjalistów związanych z IT. O różnicach w poziomie wynagrodzeń między Warszawą oraz dużymi i małymi miastami, korzyściach płynących z szybkiego wyboru specjalizacji, wyhamowaniu tempa wzrostu płac w większości specjalizacji, policzalnych korzyściach płynących z posiadania certyfikatów i znajomości języków, zaletach planowania kariery w długiej perspektywie i kłopotach z umiejętnościami miękkimi rozmawiali Mariusz Mendygrał z firmy IT Kontrakt, Krzysztof Andrian z firmy HAYS i Łukasz Pikuła, Antal IT Services. Dyskusję moderowała Dorota Konowrocka, Computerworld.

Część I

 

Część II

 

Część III

 

W debacie udział wzięli:

Prawdy i mity o zarobkach. Dodatkowe benefity. Czy warto negocjować z pracodawcą?
Łukasz Pikuła — Antal IT Services - Lider Zespołu

Łukasz Pikuła jest liderem zespołu Antal IT Services. Od ponad 5-ciu lat zajmuje się rekrutacjami średniego i wyższego szczebla w dyscyplinie IT. Głównie specjalizuje się w rozwijaniu networkingu, który pomaga dopasowywać odpowiednich kandydatów do odpowiednich firm. Obecnie w firmie Antal International odpowiada za zespół IT Sales. Najczęściej realizuje projekty na stanowiska: Account Director, Channel Manager i Business Development Manager. Jest pasjonatem nowoczesnych technologii i ich użyteczności w codziennym życiu.

Prawdy i mity o zarobkach. Dodatkowe benefity. Czy warto negocjować z pracodawcą?
Mariusz Mendygrał — IT Kontrakt - Kierownik Zespołu Rekrutacji

Absolwent socjologii na UKSW w Warszawie, posiada ponad 7-letnie doświadczenie w rekrutacji na stanowiska IT - zarówno permanentne jak i kontraktowe. Obecnie odpowiedzialny za prowadzenie i koordynowanie procesów rekrutacyjnych, monitorowanie rynku IT, m.in. poprzez utrzymywanie relacji z licznymi kandydatami/specjalistami z branży oraz koordynowanie pracy zespołu konsultantów.

Prawdy i mity o zarobkach. Dodatkowe benefity. Czy warto negocjować z pracodawcą?
Krzysztof Andrian — Hays Poland - Head of IT Contracting

Od ponad 13 lat związany z branżą IT, gdzie nadzorował sprzedaż usług IT w firmach takich jak: IBM, Tieto, Softbank, zdobywając cenne doświadczenie branżowe na rynku nowoczesnych technologii. Posiada szeroką wiedzę z sektora finansowego ( FSS). Od 2011 roku w firmie Hays odpowiedzialny za wdrożenie i rozwój usługi IT Contractingu na polskim rynku. Absolwent Szkoły Wyższej Handlowej oraz London Business School.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200