Pracownicy każdego tygodnia marnują godziny na szukanie dokumentów

Problem powoduje frustrację wśród pracowników na całym świecie.

Szukanie dokumentów to duży problem / Fot. Possessed Photography, Unsplash.com

Szukanie dokumentów to duży problem / Fot. Possessed Photography, Unsplash.com

Według nowego raportu firmy ABBYY, zajmującej się segmentem Digital Intelligence, pracownicy z Wielkiej Brytanii marnują ogromne ilości czasu na szukanie odpowiednich danych w ogromnych skarbcach dokumentów cyfrowych.

Sprawdź: DuckDuckGo

Zobacz również:

  • Tworzenie aplikacji low-code – nowa umiejętność biznesowa
  • Dowód osobisty teraz z odciskiem palca
  • Low-code po polsku

Firma ABBYY przeprowadziła niedawno ankietę wśród 5025 pracowników biurowych na całym świecie i stwierdziła, że 64% pracowników w Wielkiej Brytanii ma trudności z dostępem do danych w dokumentach, takich jak pliki PDF, arkusze Excela, wiadomości e-mail, obrazy, wiadomości tekstowe i rozmowy chatbotów. Podobne problemy obserwujemy w innych krajach.

W rzeczywistości co tydzień jedna czwarta (27%) firm traci cały dzień produktywności na szukaniu dokumentów i danych. Ponieważ ich godziny pracy nie są zoptymalizowane, nie mogą podejmować świadomych decyzji biznesowych. Konieczność angażowania innych pracowników do pomocy powoduje frustrację obu stron, ponieważ są oni odciągani od bardziej znaczących projektów.

Według raportu pracownicy pokładają nadzieję w oprogramowaniu opartym na sztucznej inteligencji. Większości respondentów (53%) twierdzi, że ten rodzaj oprogramowania ułatwiłby im życie, podczas gdy kolejna jedna trzecia (33%) uważa, że może poprawić zarówno doświadczenia klientów, jak i pracowników.

Większość (72%) z chęcią wykorzystałaby "umiejętności" systemów AI opartych na no-code, które rozumieją treść i kontekst dokumentów, aby zredukować błędy i zwiększyć wydajność, podczas gdy prawie połowa (43%) uważa, że pozwoliłoby to im na pracować nad bardziej satysfakcjonującymi zadaniami.

Zobacz: Discord

Wreszcie jedna trzecia (31%) uważa, że dokumentujące "umiejętności" sztucznej inteligencji podniosłyby ich jakość pracy, umożliwiając szybsze podejmowanie lepszych decyzji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200