Pracownicy SpaceX potępiają zachowanie Elona Muska

Pracownicy zatrudnieni przez SpaceX wystosowali list otwarty do kierownictwa firmy, w którym potępiają zachowanie założyciela przedsiębiorstwa - Elona Muska.

Otwarty list do SpaceX potępiający ostatnie zachowania założyciela firmy - Elona Muska - wywołał gorącą dyskusję wśród pracowników firmy na wewnętrznym czacie. Są oni zachęcani do jawnego lub anonimowego podpisywania się pod listem otwartym, który ma trafić na biurko Dyrektor Operacyjnej - Gwynne Shotwell.

SpaceX
Źródło: spacex.com

SpaceX

Źródło: spacex.com

Z treścią listu miała okazję zapoznać się redakcja The Verge. W jego zawartości opisywane są sposoby działania Elona Muska niezgodne z ogólne przyjętymi zasadami oraz ostatnie oskarżenia o molestowanie seksualne.

Zobacz również:

Pracownicy SpaceX potępiają te zachowania oraz obawiają się o reputację firmy. Twórcy listu otwartego nie są znani. Z wewnętrznej komunikacji między pracownikami wynika, że pismo powstało w ramach interdyscyplinarnego zespołu składającego się z pracowników różnych płci, z różnych działach oraz o zróżnicowanym doświadczeniu i stażu pracy.

Poniżej wybrane fragmenty listu otwartego do COO SpaceX:

Zachowanie Elona w sferze publicznej jest dla nas częstym źródłem rozproszenia uwagi i zakłopotania, szczególnie w ostatnich tygodniach.

Jako nasz CEO i najbardziej prominentny rzecznik, Elon jest postrzegany jako twarz SpaceX - każdy tweet wysłany przez Muska jest de facto publicznym oświadczeniem firmy. Bardzo ważne jest, aby wyjaśnić naszym zespołom i potencjalnym talentom, że jego wiadomości nie odzwierciedlają naszej pracy, misji ani wartości.

List, udostępniony w środę - 15.06.2022 roku na wewnętrznym kanale SpaceX w komunikatorze Microsoft Teams dla ponad 2600 pracowników, dowodzi, że firma nie przestrzega swojej często głoszonej polityki zerowej tolerancji dla molestowania seksualnego. W dokumencie zaproponowano trzy różne środki zaradcze w celu rozwiązania tej sytuacji:

  • SpaceX powinna "publicznie odnieść się do szkodliwego zachowania Elona na Twitterze i potępić je";
  • firma powinna "pociągnąć wszystkich liderów do równej odpowiedzialności" za złe zachowanie;
  • SpaceX musi "jasno określić, co dokładnie ma na celu polityka 'zero tolerancji' i konsekwentnie ją egzekwować".

W sprawie nie wypowiedział się jeszcze Elon Muska ani COO SpaceX - Gwynne Shotwell.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200