Pracownicy Salesforce nie są zadowoleni z planów firmy dotyczących NFT

Salesforce przedstawił plany na NFT Cloud. Okazało się, że wielu pracowników nie przyjęło tych wiadomości z entuzjazmem. Wręcz przeciwnie - wyrażają swoje niezadowolenie.

Pracownicy Salesforce nieszczególnie lubią NFT / Fot. Tezos, Unsplash.com

Pracownicy Salesforce nieszczególnie lubią NFT / Fot. Tezos, Unsplash.com

Duże firmy technologiczne chcą iść z duchem czasu i jeśli powstaje nowy rynek, na którym można znaleźć wielu klientów, to starają się go nie przegapić. Ostatnio Salesforce ogłosiło, że chce wejść w segment NFT (Non-Fungible Tokens), widząc w nim coraz większy potencjał biznesowy. Niektórzy pracownicy zaczęli jednak wyrażać swoje niezadowolenie i protestować przeciwko takim planom.

Sprawdź: Nagrywanie ekranu

Zobacz również:

Reuters podaje, że ok. 400 pracowników Salesforce podpisało list otwarty, sprzeciwiając się planom firmy, które dotyczą platformy NFT Cloud. Argumenty? Twierdzą, że wejście w ten segment budzi obawy o etyczne działania, a także ma negatywny wpływ na środowisko.

W liście otwartym pracownicy Salesforce opisali NFT jako "nieuregulowane, wysoce spekulacyjne aktywa finansowe". Niektórzy są oburzeni i nie kryją tego na firmowych czatach w komunikacji wewnętrznej - zwłaszcza po niedawnej reklamie Super Bowl, która przedstawia Salesforce jako firmę zaangażowaną w zrównoważony rozwój.

NFT ma z kolei dobry PR przede wszystkim wśród osób i celebrytów, którym udało się na tych aktywach zarobić - często duże pieniądze. Inni, i takich osób jest znacznie więcej, często albo nie rozumieją fenomenu NFT, albo uważają go za oszustwo.

Rzecznik Salesforce powiedział, że "nasze podstawowe wartości kierują wszystkim, co robimy, w tym rozwojem naszych produktów. Przyjmujemy opinie pracowników i jesteśmy dumni, że możemy pielęgnować kulturę zaufania, która umożliwia im przedstawianie różnych punktów widzenia".

Zobacz: Windows 11

Firma Salesforce, najbardziej znana ze swoich narzędzi CRM, szuka sposobów na dalszy rozwój i generowanie wysokich przychodów. Jej dyrektorzy doszli do wniosku, że świetnym sposobem będzie stworzenie platformy NFT Cloud, na której będziemy mogli hostować, tworzyć i sprzedawać NFT, podobnie jak dzieje się to w innych serwisach tego typu, np. OpenSea. Dodajmy, że takie serwisy generują często miliardy dolarów obrotu, i to w skali miesiąca.

Na razie decyzja w sprawie zmiany planów i rezygnacji z NFT jeszcze nie zapadła.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200