Prace magisterskie o ochronie danych osobowych

Laureatami tegorocznej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką z zakresu ochrony danych osobowych zostali absolwenci prawa z trzech polskich uniwersytetów - Gdańskiego, Jagiellońskiego i Warszawskiego.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o prawie do prywatności i ochronie danych osobowych. Organizatorem konkursu jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przy współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA. W tym roku do grona podmiotów wspierających tę inicjatywę dołączyła również redakcja Computerworld. "Staramy się docierać z wiedzą na temat ochrony danych osobowych do różnych grup i środowisk. Patrzymy również w przyszłość, która może przynieść nowe wyzwania związane z zapewnieniem prawa do prywatności. Chcemy przygotować młode pokolenie do sprostania pojawiającym się wyzwaniom." - mówił Michał Serzycki, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych na uroczystości wręczenia nagród, która miała miejsce w siedzibie redakcji Computerworld.

Nagrodę w postaci miesięcznego stażu w Kancelarii Wierzbowski Eversheds otrzymał Michał Kaczorowski z Uniwersytetu Warszawskiego za pracę "Przesłanki dopuszczające przetwarzanie danych osobowych". Wyróżniono także prace Joanny Szkiruć z Uniwersytetu Gdańskiego ("Ochrona danych osobowych w III RP") oraz Pawła Byrczka z Uniwersytetu Warszawskiego ("Uprawnienia kontrolne Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w świetle ustawy o ochronie danych osobowych").

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200