Praca dla finansistów: pragnienie i ostrożność

Oczekiwania finansowe polskich księgowych i finansistów spadły o 10-20% - wynika z danych zebranych przez Antal International. Trudniej jednak pozyskać dobrych specjalistów.

Pomimo dochodzących do 20% spadków oferowanych wynagrodzeń, rynek pracy księgowych i finansistów pozostaje jednym z najmniej najmniej wrażliwych na obecne uwarunkowania - wynika z analizy ofert rekrutacyjnych Antal International. Ofert pracy, dla kandydatów posiadających pożądane kwalifikacje, ubyło tylko nieznacznie. "W trudnych czasach optymalizacja kosztów staje się priorytetem każdego przedsiębiorstwa, dlatego firmy potrzebują dobrych specjalistów z zakresu finansów i księgowości" - wyjaśnia Anna Samulak, Junior Manager Antal International zespołu Finance & Accountancy.

Praca dla finansistów: pragnienie i ostrożność

Zmiana oczekiwań finansowych kandydatów na stanowiska zwiazane z finansami firm. Źródło: Antal International

W ostatnim czasie wśród najbardziej poszukiwanych specjalistów znajdują się analitycy sprzedaży i samodzielni księgowi. Analityków sprzedaży rekrutowały dotychczas głównie firmy z branży FMCG. Obecnie, w obliczu zmieniających się warunków gospodarczych, na osoby odpowiedzialne za wyznaczanie trendów sprzedaży i optymalizację kosztów jest zapotrzebowanie również w innych firmach. Podobnie ze znalezieniem pracy nie powinni mieć problemów samodzielni księgowi mający bogate doświadczenie w reorganizacji i optymalizacji pracy wewnętrznej księgowości.

Zobacz również:

  • Między Wielką Rezygnacją a Galopującą Inflacją. Prognozy dla branży IT

Znalezienie doświadczonych i uzdolnionych specjalistów, a następnie zwerbowanie ich do pracy może jednak okazać się trudniejsze niż dotychczas. Jak zauważają autorzy analizy, kandydaci starają się minimalizować ryzyko związanego ze zmianą pracodawcy, dlatego filtrują oferty pod kątem stabilności firmy w czasach kryzysu, pewności zatrudnienia czy znajomego otoczenia (branży, charakteru działalności firmy, współpracowników).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200