Poznań stolicą programistów

Już po raz drugi Poznań stanie się na dwa dni stolicą młodych programistów. Wszystko to za sprawą Mistrzostw Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym (MWPZ), zorganizowanych wspólnie przez Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im Adama Mickiewicza i Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Informatycznego, które odbędą się 3 i 4 grudnia, w laboratoriach obydwu uczelni.

Zawody mają charakter otwarty, dzięki czemu zyskują rangę nieoficjalnych otwartych mistrzostw Polski w programowaniu zespołowym. "Dopuszczamy do startu zarówno licealistów, studentów, jak i osoby pracujące już zawodowo" - mówi Rafał Witkowski, z komitetu organizacyjnego MWPZ. "Staramy się, żeby to nie wiedza i umiejętności lecz inteligencja i pomysłowość odgrywały największą rolę" - zapewniają organizatorzy. Na pewno do startu w konkursie przyda się podstawowa znajomość algorytmów oraz umiejętność programowania w Pascalu, C lub C++.

Maksymalnie trzyosobowe zespoły będą miały 5 godzin na rozwiązanie zadań stworzonych głównie przez organizatorów z obydwu poznańskich uczelni. Drużyny będą klasyfikowane na podstawie liczby zaakceptowanych zadań. W przypadku równej liczby rozwiązań o kolejności na podium decyduje suma czasów rozwiązywania zadań powiększony o dwudziestominutowe kary za każde przedstawienie błędnego zgłoszenia w dokończonych zadaniach.

Dla zwycięskiej drużyny sponsorzy przedsięwzięcia (Accenture, Alma, Komputronik i Deep) przygotowali atrakcyjne nagrody. Computerworld, wraz z TVP 3 i Radiem Merkury objął patronat medialny nad tą imprezą.

Więcej na temat imprezy oraz zgłoszenia na stronie: http://www.mwpz.poznan.pl/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200