Powstanie konkurencja dla TPSA?

Nowe konkurencyjne wobec TPSA konsorcjum operatorskie, oferujące usługi telekomunikacyjne i transmisję danych, ma powstać do czerwca tego roku z połączenia się dotychczasowych operatorów krajowych Tel-Energo i Telbanku. Pierwszy projekt nowej instytucji telekomunikacyjnej ma być przedstawiony 10 marca na zebraniu akcjonariuszy.

O fuzji wśród największych operatorów, którzy mogliby być zaczynem konkurencji dla monopolisty TPSA, mówi się od grudnia ubiegłego roku, ale dopiero w teraz przyjmuje ona realne kształty. Popierany przez operatorów projekt „Jedna firma” pozwoli ostatecznie zintegrować obydwie firmy w jeden organizm, o aktywach wartości ponad 650 mln zł (za 2003 r.), co przesunie konsorcjum na drugie miejsce w rywalizacji z TPSA, zaraz za Netią (704 mln zł), a przed dolnośląskim Dialogiem (390 mln zł).

Integracja z Telbankiem jest kolejną próbą konsolidacji Tel-Energo z zewnętrznym operatorem, jako przeciwwaga TPSA, po dotąd nie przeprowadzonej do końca fuzji z Niezależnym Operatorem Międzystrefowym NOM. Nowa firma, która ma otrzymać nową nazwę i logo będzie podlegać konsorcjum Polskich Sieci Energetycznych.

Zobacz również:


TOP 200