Powstała spółka Szeptel Internet

Jej podstawowymi zadaniami będzie budowa systemów informatycznych typu business-to-business oraz obsługa i rozbudowa portalu e.pl.

Szeptel poinformował o przekształceniu D & D InterCom sp. z o.o., w której posiada 100% udziałów, w Szeptel Internet sp. z o.o. Jej podstawowymi zadaniami będzie budowa systemów informatycznych typu business-to-business, z ewentualnym uwzględnieniem w przyszłości rynku klientów indywidualnych, a także obsługa i rozbudowa serwisu internetowego e.pl.

"Utworzenie Szeptel Internet jest odzwierciedleniem strategii naszej firmy, dążącej do świadczenia kompleksowych usług telekomunikacyjnych, takich jak transmisja danych i głosu oraz szybki dostęp do Internetu. Spółka ta będzie specjalizować się także w tworzeniu rozwiązań handlu elektronicznego" - mówi Andrzej Bińkowski, dyrektor generalny Szeptel SA. Szeptel Internet będzie odpowiedzialny m.in. za budowę sieci światłowodowej łączącej 11 miast Polski.

Jednym z elementów strategii internetowej Szeptela jest portal e.pl, oferujący serwisy informacyjne i bloki tematyczne, które maja być systematyczne rozbudowywane. Za jego pośrednictwem można również dokonywać zakupów książek i produktów multimedialnych.

Nie wykluczone, że w przyszłości usamodzielniona zostanie część Szeptel Internet odpowiedzialna za obsługę portalu e.pl, natomiast pozostała część spółki przejęłaby zadania związane z budową systemów informatycznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200