Powstała nowa usługa podpisu kwalifikowanego

EuroCert i SIGNIUS opracowały wspólnie i wprowadziły na rynek rozwiązanie do zdalnego posługiwania się podpisem kwalifikowanym. Wszystko odbywa się bez konieczności fizycznej weryfikacji tożsamości osoby składającej podpis, w trakcie jednego procesu online, na podstawie certyfikowanej wideo weryfikacji użytkownika.

Elektroniczny podpis

Dzięki zgodności z unijnym rozporządzeniem eIDAS, rozwiązanie ma pełną moc prawną na terenie całej Unii Europejskiej i podpis można złożyć z dowolnego miejsca na świecie. Platforma pozwala obecnie na weryfikację tożsamości i korzystanie z interfejsu w trzech językach - polskim, angielskim i niemieckim – i startuje równocześnie na rynku polskim, niemieckim i austriackim.

Po jednorazowej weryfikacji tożsamości, złożenie podpisu kwalifikowanego na wielu dokumentach jednocześnie może trwać tylko minutę. Możliwe jest opatrzenie dokumentów podpisem kwalifikowanym przez wiele osób oraz ustalenie kolejności podpisywania. Na platformie dostępny jest zarówno podpis kwalifikowany, jak i podpis zaawansowany - do wyboru w procesie podpisywania

Zobacz również:

  • Jak dostosować się do nowej rzeczywistości technologicznej. Podcasty Computerworld TOP200
  • Rynek e-commerce może zostać wkrótce gruntownie przebudowany

EuroCert jest obecnie jedną z pięciu firm w Polsce, która posiada status kwalifikowanego dostawcy usług zaufania, a SIGNIUS ma w ofercie także kwalifikowaną pieczęć elektroniczną, zdalną wideo identyfikację klienta, znacznik czasu i archiwizację dokumentacji.

Wszystkie te rozwiązania są zgodne z unijnym rozporządzeniem eIDAS i są dostępne zarówno dla małych i średnich firm, użytkowników indywidualnych, jak i korporacji, a także organizacji publicznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200