Powstała nowa specyfikacja wideo

UHD Alliance (grupa zajmująca się standardami 4K HD) opracowała i następnie zademonstrowała na targach Mobile World Congress specyfikację dla mobilnych urządzeń – w tym smartfonów, tabletów i laptopów- wyświetlających treści wideo w trybie 4K i HDR (High-Dynamic Range).

Urządzenie spełniające wymogi specyfikacji będą mogły nosić oznaczenie "Mobile HDR Premium". Oznacza to, że są w stanie wyświetlać obrazy o określonej rozdzielczości i doskonałej jakości, spełniające inne techniczne wymogi zdefiniowane przez tę specyfikację.

W skład UHD Alliance wchodzi wiele uznanych producentów rozwiązań pozwalających prezentować treści wideo, w tym takie firmy, jak Samsung, LG, Intel, Dell oraz Microsoft. Brały one czynny udział w pracach nad specyfikacją co oznacza, że już niedługo na rynku mogą się pierwsze wspierające ją mobilne urządzenia.

Zobacz również:

Specyfikacja dotyczy też samych treści. Oznacza to, że nie tylko producenci urządzeń, ale również firmy udostępniające treści wideo spełniające wymogi specyfikacji, będą mogły sygnować je oznaczeniem "Mobile HDR Premium.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200