Powstała nowa specyfikacja wideo

UHD Alliance (grupa zajmująca się standardami 4K HD) opracowała i następnie zademonstrowała na targach Mobile World Congress specyfikację dla mobilnych urządzeń – w tym smartfonów, tabletów i laptopów- wyświetlających treści wideo w trybie 4K i HDR (High-Dynamic Range).

Urządzenie spełniające wymogi specyfikacji będą mogły nosić oznaczenie "Mobile HDR Premium". Oznacza to, że są w stanie wyświetlać obrazy o określonej rozdzielczości i doskonałej jakości, spełniające inne techniczne wymogi zdefiniowane przez tę specyfikację.

W skład UHD Alliance wchodzi wiele uznanych producentów rozwiązań pozwalających prezentować treści wideo, w tym takie firmy, jak Samsung, LG, Intel, Dell oraz Microsoft. Brały one czynny udział w pracach nad specyfikacją co oznacza, że już niedługo na rynku mogą się pierwsze wspierające ją mobilne urządzenia.

Zobacz również:

Specyfikacja dotyczy też samych treści. Oznacza to, że nie tylko producenci urządzeń, ale również firmy udostępniające treści wideo spełniające wymogi specyfikacji, będą mogły sygnować je oznaczeniem "Mobile HDR Premium.


TOP 200