Powstała nowa forma usługi Microsoft 365

Microsoft opracował rozwiązanie stworzone z myślą o tych użytkownikach, którzy w swojej codziennej pracy muszą korzystać z aplikacji oferowanych w ramach platformy Microsoft 365, ale przez bardzo długi okres czasu nie mają dostępu do internetu.

Powstała nowa forma usługi Microsoft 365

Aplikacje Office wchodzące w skład platformy Microsoft 365 na ogół wymagają, aby obsługujące je komputery łączyły się co jakiś czas z internetem, po to aby zalogować się do usługi i przynajmniej raz na 30 dni dokonać operacji odnowy licencji, po to aby jej nie stracić. Jeśli komputer nie połączy się internetem przez ten czas i nie wykona takiej operacji, aplikacje przechodzą w stan ograniczonej funkcjonalności.

W znakomitej większości firm do sytuacji takich dochodzi niezwykle rzadko, ponieważ są one na stałe podłączone do internetu. Jednak zdarza się, że pracownicy są na wyjeździe i pracują przez wiele tygodni np. na statku lub w terenie, w którym nie ma możliwości łączenia się z internetem. Wtedy przydaje się opracowane przez Microsoft rozwiązanie.

Zobacz również:

  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365

Jest to mechanizm, czy jak to określa Microsoft wyjątek, wspierający rozszerzony dostęp realizowany w trybie w trybie offline (w oryginale „ extended offline access exception"). Pozwala on aktywować aplikacje Microsoft 365 nawet wtedy, gdy nie mają połączenia z internetem nawet przez 180 dni. Tak wydłużone ramy czasowe będą jednak dostępne tylko wtedy, gdy firma uzgodni wcześnie z Microsoftem, że w jej przypadku jest to absolutnie niezbędne.

Ponieważ licencja jest przypisywana do urządzenia, pracownicy objęci tym trybem pracy offline nie muszą mieć własnej tożsamości w usłudze Azure Active Directory. Mogą logować się do komputera tyle razy ile potrzeba i uzyskiwać dostęp do wszystkich aplikacji Microsoft 365, takich jak Excel, OneNote, Outlook, PowerPoint, Publisher czy Word. Firma musi tylko wtedy wykupić wymaganą liczbę licencji Microsoft 365 i przypisać ją do określonej grupy urządzeń w centrum administracyjnym platformy Microsoft 365.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200