Powstał zestaw narzędzi do testowania zabezpieczeń routerów Cisco

Konsorcjum złożone z SANS Institute, Centrum Zabezpieczeń Internetowych i amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa, stworzyło pakiet narzędzi do analizowania i testowania konfiguracji routerów Cisco. Administratorzy sieci krok po kroku otrzymują wskazówki co należy zmienić w ustawieniach routerów by uodpornić je na ataki hakerów.

Instytut SANS, Centrum Zabezpieczeń Internetowych (Center for Internet Security), oraz amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) opracowały zestaw narzędzi do testowania routerów Cisco pod względem poziomu bezpieczeństwa oraz wydajniejszej i skuteczniejszej konfiguracji routerów.

Clint Kreitner, prezes Center for Internet Security, powiedział, że narzędzia i wskazówki zostały stworzone przede wszystkim po to, by zapewnić długofalową ochronę przed lukami bezpieczeństwa w routerach Cisco, które są najczęściej stosowanym sprzętem w sieciach korporacyjnych i Internecie.

Zobacz również:

  • Praca zdalna poza domem - jak się do niej przygotować?

Cisco sprzedaje swoje produkty wyposażone w wiele funkcji zabezpieczeń, których odpowiednie ustawienie i aktywowanie należy już do użytkownika. Zestaw narzędzi dla routerów Cisco przeznaczony jest przede wszystkim dla tych administratorów sieci, którzy nie mieli okazji poznać szczegółowo zagadnień związanych z konfiguracją routingu. Pakiet narzędzi nawet początkującym administratorom pomóc ma w zatkaniu istniejących w sieciach luk bezpieczeństwa. Zestaw aplikacji sprawdza bowiem istniejące konfiguracje routera i grupuje znalezione nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Programy krok po kroku wyjaśniają administratorowi co powinno zostać naprawione i w jaki sposób.

Narzędzia dla routerów Cisco sprawdzają zgodność stosowanych zabezpieczeń ze standardami bezpieczeństwa, które ustalone zostały przez amerykańskie Centrum Zabezpieczeń Internetowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200