Powstał końcowy projekt specyfikacji electronic business XML

ebXML to zestaw specyfikacji określających ramowe zasady wymiany danych i przeprowadzania transakcji pomiędzy firmami z wykorzystaniem technologii XML.

W przyszłym tygodniu zostanie publicznie udostępniony projekt specyfikacji ebXML (electronic business XML). Standard ten może spowodować większe zainteresowanie rynku ideą wymiany handlowej poprzez platformy typu business-to-business.

ebXML powstał z inicjatywy działającej w ramach ONZ organizacji CEFACT (Centre for Trade Facilitation and Electronic Business) oraz konsorcjum OASIS promującego rozwój otwartych standardów technologicznych w dziedzinie handlu elektronicznego. ebXML to zestaw specyfikacji określających ramowe zasady wymiany danych i przeprowadzania transakcji pomiędzy firmami, z wykorzystaniem technologii XML.

Zobacz również:

  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

W pracach nad stworzeniem ebXML uczestniczyło 2 tys. osób z ponad 30 krajów świata. Głównymi członkami grupy roboczej były firmy IBM, Sun Microsystems i Microsoft, który wniósł do standardu technologię SOAP (Simple Object Access Protocol).

Formalne zatwierdzenie specyfikacji ebXML w jej ostatecznym kształcie, nastąpić ma w maju 2001 r. na kongresie organizowanym w Wiedniu przez CEFACT i OASIS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200