Powstaje spółka TDC Internet Polska

Trwa proces rejestracji firmy, która zastąpi działającą dotychczas w ramach grupy kapitałowej Softbanku, spółkę Net2Net. TDC Internet Polska ma ambicję stać się jednym z głównych graczy na polskim rynku usług internetowych.

Rada nadzorcza spółki Net2Net w sierpniu br. podjęła uchwałę o zmianie nazwy firmy na TDC Internet Polska SA. Spółka jest w trakcie rejestracji. TDC Internet Polska SA jest 100-procentowym udziałowcem sześciu spółek internetowych, które ówczesna Net2Net SA przejęła od Softbanku. "W pierwszej kolejności skoncentrujemy się na konsolidacji działalności wszystkich spółek w grupie - Polska OnLine Holding SA, Pik-Net Sieci Rozległe Sp. z o.o., Multinet SA, PDI Sp. z o.o., IDS SA oraz Polbox Sp. z o.o., tak aby od przyszłego roku stać się głównym graczem na polskim rynku internetowym. Oferta grupy ma być konkurencyjna przede wszystkim wobec spółek świadczących usługi dostępowe do Internetu. Naszą strategię przedstawimy prawdopodobnie na początku listopada br., gdy pracownicy zależnych od TDC Internet Polska znajdujących się w Warszawie spółek przeniosą się do naszej nowej siedziby. Będzie to punkt zwrotny w działalności spółki" - powiedziała Magdalena Małajewicz, przedstawiciel TDC Internet Polska SA.

TDC Internet Polska SA należy w 51% do spółki Tele Danmark Internet A/S. W połowie lutego br. Softbank SA odsprzedał duńskiemu operatorowi udziały ówczesnej spółki Net2Net. Pozostałe 49% TDC Internet Polska SA nadal należy do Softbanku. "Prowadzone są rozmowy dotyczące przejęcia od Softbanku przez Tele Danmark Internet A/S pozostałej części udziałów w polskim podmiocie. Decyzja nie została jeszcze podjęta, ale jest brana pod uwagę", twierdzi przedstawicielka firmy.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200