Powstaje regionalna biblioteka cyfrowa

Powstaje Zachodniopomorska Biblioteka Cyfrowa "Pomerania". Na zapis cyfrowy przenoszonych jest kilkaset tysięcy stron cennych dokumentów, stanowiących regionalne i narodowe dziedzictwo kulturowe.

Wśród dostępnych przez Internet dzieł znajdą się m.in. wybrane zabytki piśmiennictwa znajdujące się w posiadaniu bibliotek publicznych, ulotki, katalogi wystaw, afisze, plakaty, zdjęcia, widokówki, muzykalia, dokumentów urzędowe, przepisy prawa lokalnego, uchwały rad miast oraz biuletyny informacyjne.

W ramach projektu powstanie również Rozproszony Katalog Centralny Bibliotek Szczecina i Regionu (RoK@Bi). Jego zadaniem jest scalenie rozproszonych katalogów online, naukowych baz danych, czasopism elektronicznych, bibliografii regionalnych.

Regionalna platforma cyfrowa powstaje w oparciu o system METALIB firmy Exlibris, który został wdrożony w wielu bibliotekach naukowych na całym świecie. Jest to pierwsze w Polsce wdrożenie oraz adaptacja tego systemu dla potrzeb polskich bibliotek.

Projekt finansowany ze środków przyznanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego ma zostać zakończony w maju br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200