Powstaje największa baza biometrycznana świecie

FBI (Federalne Biuro Śledcze) podejmuje prace nad stworzeniem największej na świecie komputerowej, biometrycznej bazy danych.

FBI (Federalne Biuro Śledcze) podejmuje prace nad stworzeniem największej na świecie komputerowej, biometrycznej bazy danych.

1mld USD

to koszt zbudowania bazy biometrycznej przez FBI.

Projekt o wartości ok. 1 mld USD pozwoli identyfikować osoby wjeżdżające na terytorium Stanów Zjednoczonych i kontrolować skutecznie cały ruch graniczny. Agencja zaczęła już gromadzić informacje - m.in. cyfrowe zdjęcia twarzy, odciski palców czy wzory dłoni - niezbędne do zbudowanie takiej bazy. FBI zamierza podpisać w styczniu br. dziesięcioletni kontrakt z jedną z firm, która będzie sprawować pieczę nad bazą danych, zarządzać nią i dalej rozwijać.

System o nazwie Next Generation Identification (NGI) ma służyć łatwemu rozpoznawaniu osób łamiących prawo. Z danych gromadzonych przez FBI będą mogły korzystać również przedsiębiorstwa chcące sprawdzić, czy osoby ubiegające się o pracę nie popełniły w przeszłości jakiegoś przestępstwa. Wiadomo już, że centrum danych - w którym zostaną zainstalowane potężne komputery zawiadujące zebranymi informacjami i przetwarzające je - będzie zlokalizowane w mieście Clarksburg, stan Wirginia Zachodnia.


TOP 200