Powstaje Grupa Artal Investments

Artal będzie grupą kapitałową stworzoną na bazie spółek oferujących różnego rodzaju rozwiązania internetowe. Docelowo tworzyć ma ją 8 - 10 firm. Pierwszą z nich będzie BPS, znany dostawca systemów zasilania gwarantowanego.

Spółka Artal Investments zamierza stworzyć w Polsce grupę kapitałową, składającą się z firm, zajmujących się rozwiązaniami internetowymi. Do końca 2001 r. przejmie lub założy 8-10 firm. Pierwszą, która wejdzie w skład Artal, ma być znana firma BPS, produkująca systemy zasilania.

Najpóźniej we wrześniu br. mają się zakończyć rozmowy z potencjalnymi inwestorami, głównie bankami i funduszami typu venture capital. "Chcemy pozyskać co najmniej kilka milionów dolarów" - mówi Krzysztof Kontek, prezes Artal Investments, pełniący jednocześnie funkcję prezesa BPS. Szef Artala, jak nam powiedział, wkrótce zamierza poświęcić się wyłącznie działalności inwestycyjnej.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

Grupa ma powstać w dwóch etapach. Najpierw Artal zamierza przejąć 5 działających już na rynku firm. Przedstawiciele Artal na razie nie chcą ujawnić ich nazw. "Są to spółki związane z budową rozwiązań internetowych. Zajmują się technologiami światłowodowymi, usługami w zakresie instalacji systemów dla operatorów telefonii komórkowej i produkcją oprogramowania" - stwierdza Krzysztof Kontek. Ten etap potrwa 2 miesiące.

W drugim etapie, który rozpocznie się po zakończeniu rozmów z inwestorami finansowymi, Artal zamierza założyć 3-5 nowych firm, które będą się zajmować produkcją sprzętu i oprogramowania, a w dalszej przyszłości - oferować usługi. Krzysztof Kontek planuje, że w 2005 r. Artal wejdzie na giełdę. Niewykluczone że na parkiecie zadebiutują także poszczególne spółki wchodzące w skład Grupy Artal.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200