Powrót z USA

Jeszcze rok temu wśród specjalistów IT popularne było poszukiwanie pracy w Stanach Zjednoczonych. Teraz sytuacja zmieniła się radykalnie. Obcokrajowcy, którzy nabyli doświadczenia na amerykańskim rynku chcą wrócić do swoich krajów.

W momencie zachwytu nową gospodarką wszyscy specjaliści IT chcieli pracować w Dolinie Krzemowej i zarabiać setki tysięcy dolarów. Niestety hossa trwała krótko. Pod koniec 2000 roku w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się fala zwolnień i spektakularnych bankructw. Na rynku znalazło się wielu młodych, zdolnych, chętnych do pracy informatyków, którym już nikt nie proponował BMW za spotkanie w sprawie pracy.

Taki obrót spraw tchnął nowe nadzieje w firmy na całym świecie, które potrzebowały specjalistów IT, jednak nie były w stanie konkurować z pensjami oferowanymi informatykom w USA. Teraz 20 tysięcy Niemców mieszkających w Ameryce poszukuje swojego miejsca w kraju. To dla nich powstała strona pośrednictwa pracy opatrzona mottem ”Nasi chłopcy wracają.” Pracownicy, którzy mają doświadczenie zdobyte w Dolinie Krzemowej nie muszą czekać długo na atrakcyjne oferty pracy. W samym Stutgarcie czeka na nich 4 tysiące nowych miejsc pracy.