Powrót Baana nad Wisłę

W październiku wznowiło działalność warszawskie biuro Baana. Według przedstawicieli firmy Polska ponownie stała się atrakcyjnym rynkiem.

W 1999 r. stojący na skraju bankructwa Baan sprzedał greckiej firmie Singular oddziały w: Grecji, Polsce, Czechach i na Węgrzech. Od tamtego czasu, głównie dzięki przejęciu przez brytyjską grupę Invensys, sytuacja Baan się poprawiła. Do tego stopnia, że firma zdecydowała się odzyskać utracone niegdyś rynki, w tym również polski. "W najbliższym czasie nasze wysiłki będą się koncentrować przede wszystkim na rozbudowie sieci partnerów" - zapowiada Alexandre Lubomirski, mianowany szefem Baan Polska.

Według deklaracji przedstawicieli firmy, Polska ponownie stała się strategicznym dla Baana rynkiem w Europie Środkowej i Wschodniej. W ciągu trzech lat liczba pracowników polskiego biura ma wzrosnąć do kilkudziesięciu osób. Będą się one zajmować przygotowywaniem ofert i umów dla największych klientów i partnerów, utrzymywaniem kontaktów z najważniejszymi klientami, a także koordynowaniem akcji marketingowych i promocyjnych.