Powiększona flota LCD Samsunga

Na zakończonych niedawno w Las Vegas targach Comdex 2003, Samsung zaprezentował nowe modele monitorów LCD. Wśród nich znalazł się między innymi model, który ze względu na bardzo szybki czas reakcji matrycy idealnie będzie się nadawał do zastosowań multimedialnych.

Powiększona flota LCD Samsunga
Mowa tu o 17-calowym monitorze SyncMaster 172X, którego matryca posiada czas reakcji równy 12 milisekundom. Może to sprawić, iż nawet najbardziej zatwardziali gracze wychwalający dotychczas tradycyjne monitory CRT za ich szybkość, będą być może w najbliższym czasie rozważać zakup płaskiego monitora od Samsunga. Urządzenie jest wyposażone w oprogramowanie MagicTune, które zadebiutowało już w modelu 173P i umożliwia modyfikowanie parametrów wyświetlanego obrazu przy pomocy klawiatury oraz myszki. Wprowadzenie monitora do sprzedaży przewidziane jest na styczeń 2004 roku, a przyjdzie nam za niego zapłacić 649 USD.

Powiększona flota LCD Samsunga
Szczególną rolę spełnia oprogramowanie MagicTune w kolejnym modelu monitora LCD - SyncMaster 193P, ze względu na brak jakichkolwiek przycisków na dolnym panelu urządzenia. Urządzenie dysponujące matrycą o przekątnej 19 cali posiada możliwość wyświetlania obrazu w obrazie dzięki technologii Picture-in-Picture. Ekran może być obracany o 360 stopni i odchylany o 90 stopni. Wszystkie gniazda znajdują się w podstawie monitora. SyncMaster 193P może być również montowany na ścianie. Dostępny będzie od grudnia w cenie 899 USD.

Zobacz również:

  • Nowe centrum R&D Samsung Electronics. Firma planuje inwestycję o wartości 15 mld USD do 2028 r.
Powiększona flota LCD Samsunga
A teraz coś dla zwolenników dużych ekranów - SyncMaster 323T o przekątnej 32 cali. Oferuje on kontrast wynoszący 500:1 przy czasie reakcji matrycy równym 22 milisekundom. Tu również Samsung zdecydował o zastosowaniu właściwości Picture-in-Picture. Maksymalna rozdzielczość obrazu to 1280 x 768 pikseli. Zestaw zamontowanych w urządzeniu gniazd zawiera złącze komponentowe dla DVD oraz HDTV, S-video, oraz analogowe i cyfrowe złącza RGB. Spodziewany w grudniu SyncMaster 323T będzie kosztował 3999 USD.

Więcej informacji: http://www.samsung.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200