Powerware Software Suite

Firma Powerware udostępniła pakiet oprogramowania do zarządzania i monitorowania pracy zasilacza. Cały pakiet firma dostarcza za darmo na płycie CD wraz z zasilaczem.

Firma Powerware udostępniła pakiet oprogramowania do zarządzania i monitorowania pracy zasilacza. Cały pakiet firma dostarcza za darmo na płycie CD wraz z zasilaczem.

Oprogramowanie Powerware Software Suit składa się z kilku części.

LanSafe III jest programem do automatycznego i sekwencyjnego zamykania całej sieci, gwarantującym ciągłość zasilania poszczególnych urządzeń do chwili zakończenia transmisji danych oraz ciągłość zasilania serwera do momentu zakończenia zapisu danych na dyskach twardych. Ma rejestr zdarzeń z historii pracy zasilacza i jego baterii, pozwalający uzyskiwać informacje o aktualnym stanie i przeszłych stanach pracy zasilacza. LanSafe III współpracuje ze wszystkimi zasilaczami Powerware oprócz serii PW9315. W przypadku podłączenia do zasilacza komputera nie pracującego w środowisku sieciowym wykorzystywana jest jednostanowiskowa wersja programu - FailSafe III - realizująca te same funkcje co LanSafe III, z wyjątkiem sieciowych.

Zobacz również:

  • Starlink dla pojazdów mobilnych
  • Uprawnienia na Androidzie - jak złączyć bezpieczeństwo z wygodą
  • Hasła? Ale o co chodzi?

Z kolei OnliNet V4 to grupa trzech programów, która wykorzystując protokół SNMP w sposób automatyczny i sekwencyjny, zamyka sieciowe systemy operacyjne, jak również monitoruje pracę UPS-a.

Natomiast PowerVision to program do monitorowania pracy zasilaczy PW9150, PW9305 oraz PW9315, oparty na strukturze klient/serwer. Oprogramowanie to jest w stanie monitorować pracę do 256 zasilaczy UPS. Komunikacja z UPS-ami odbywa się za pośrednictwem protokołu SNMP. PowerVision stanowi kompletne narzędzie do graficznego i analitycznego monitorowania pracy zasilaczy w sieci. Daje kilka opcji gromadzenia danych, jak również poprzez obserwacje tendencji zmian poszczególnych parametrów jest w stanie aproksymować trendy ich zmian w przyszłości.

Dystrybutorami zasilaczy awaryjnych Powerware w Polsce są: BPS i Comex.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200