Poważna dziura w Nokia PC Suite

Wczoraj donosiliśmy o akcjach, jakie Nokia podejmuje względem fabryk produkujących podróbki jej telefonów. Dziś informacja dużo mniej "biznesowa" - o poważnej luce wykrytej w Nokia PC Suite.

Nokia PC Suite to składający się z kilkunastu modułów pakiet, dzięki któremu użytkownik może z poziomu komputera PC zarządzać danymi znajdującymi się w telefonie Nokia. Fiński producent dołącza go do wszystkich nowoczesnych telefonów na płycie CD.

Poważna dziura w Nokia PC Suite

Nokia PC Suite

Problem wykryto w wersji 6.7.x i 6.8.x oprogramowania. Dotyczy on kontrolki ActiveX o nazwie Gracenote CDDBControl wykorzystywanej przez przez PC Suite.

Przedstawiciele firmy starają się uspokoić użytkowników. Ich zdaniem, po wyłączeniu ActiveX w panelu IE bug nie może zostać wykorzystany. Na wszelki jednak wypadek - jako że błąd został już naprawiony - zalecają szybką aktualizację aplikacji.

Aby sprawdzić, z której wersji Nokia PC Suite korzystamy, należy uruchomić Start -> Programy -> Nokia PC Suite -> Nokia PC Suite i na pasku menu kliknąć Help -> About. Uaktualnienie dostępne jest na stronie Nokii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200