Poundland skorzysta z rozwiązania end-to-end Managed Services NextiraOne

NextiraOne, wiodący europejski ekspert w zakresie usług komunikacyjnych, będzie dostarczała kompleksowe rozwiązanie Managed Services dla firmy Poundland,  największej europejskiej sieci detalicznej oferującej produkty w jednej cenie.

W ramach długoterminowego kontraktu NextiraOne będzie świadczyła pełen pakiet profesjonalnych usług począwszy od break-fix do usług na życzenie w obszarze infrastruktury sieciowej opartej na rozwiązaniach Cisco. Wsparcie NextiraOne obejmie systemy Data Center, komunikację głosową a także infrastrukturę LAN w obrębie siedziby głównej Poundland, dwóch regionalnych centrów dystrybucji oraz 500 sklepów na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Poundland jest głównym sprzedawcą detalicznym obsługującym tygodniowo ponad 4.5 miliona klientów. Firma oferuje ponad 3000 produktów w ramach 17 kategorii zakupowych obejmujących między innymi żywność, napoje, kosmetyki, przedmioty gospodarstwa domowego oraz zabawki i ponad 1000 znaczących marek. Sprawna i niezawodna infrastruktura IT jest niezbędna w codziennych operacjach Poundland. Wspiera ona zarządzanie firmą w obszarze finansów, personelu a także integruje informacje dotyczące sprzedaży i stanów magazynowych z operacjami magazynowymi w trybie 24/7  gwarantującymi dostawy ponad 800 milionów sztuk rocznie do sieci sklepów sprzedaży detalicznej.

NextiraOne, wieloletni partner firmy Poundland, zaprojektowała rozwiązanie Managed Services, tak aby elastycznie i kompleksowo wspierało biznesową działalność firmy wpływając na wzrost wydajności i efektywności. Infrastruktura sieciowa oraz obszar IT objęte zostały usługami break-fix w trybie 24/7/365, monitoringu wydajności, optymalizacji, a także  usługami na żądanie zapewniającymi wsparcie przez wysoko wykwalifikowane i w pełni dedykowane zasoby NextiraOne w trakcie szczytów handlowych i sytuacji nadzwyczajnych.

Mark Petty, Dyrektor Managed Services w NextiraOne, powiedział: “Dzięki połączeniu technicznego i operacyjnego wsparcia z monitoringiem wydajności i optymalizacji sieci oraz dodatkowymi zasobami na życzenie  Poundland  ma najlepsze i jednocześnie efektywne kosztowo usługi. Zaprojektowaliśmy serwis, tak aby był elastyczny oraz skalowalny co jest szczególnie ważne w przypadku dalszego rozwoju biznesu  Poundland, np. powstania nowych sklepów czy lokalizacji.”

Usługi Managed Services oferowane przez  NextiraOne umożliwią zespołowi IT firmy Poundland przegląd i analizę wszystkich zasobów. Zarządzanie pozyskaną informacją pozwala na podejmowanie optymalnych decyzji biznesowych i realizowanie działań wyprzedzających w celu niwelowania przeszkód mających wpływ na rozwój biznesu, np. kosztownych przestojów oraz towarzyszących temu spadków produktywności.

“Nasz biznes w pełni zależy od IT – zamówienia, stany magazynowe, transport i logistyka a także  magazynowanie. Właściwe funkcjonowanie IT jest krytyczne, gdyż nieplanowane przestoje mogą szybko doprowadzić nasz biznes do ruiny.” wyjaśnia Mike Gray, Dyrektor IT w Poundland. “Poprzez wprowadzenie monitoringu i proaktywnego serwisu, możemy zminimalizować negatywny wpływ na bieżącą działalność firmy i zapewnić stabilną platformę do naszego dalszego rozwoju.”

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200