Potop trwa

International Business Systems zwiększył swoje udziały w IBS Polska.

International Business Systems zwiększył swoje udziały w IBS Polska.

Szwedzcy producenci oprogramowania uważają polski rynek za obiecujące terytorium ekspansji. Ich zdaniem, mimo dotychczas niskich nakładów na informatykę w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wysoka dynamika wzrostu gospodarczego w Polsce zwiastuje dobry czas dla dostawców rozwiązań informatycznych.

Jednym z nich jest Intenational Business Systems (IBS), który ostatnio zwiększył do 75% udziały we wrocławskiej firmie IBS Polska. Jest to pierwszy przypadek, kiedy IBS przejął większościowy udział w przedstawicielstwie znajdującym się w kraju Europy Środkowej i Wschodniej. Kontrakt stanowi fragment strategii korporacyjnej szwedzkiej firmy, zmierzającej do zwiększenia udziału w światowym rynku poprzez wsparcie lokalnych partnerów. IBS jest producentem oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem m.in. systemu AWS, zgodnego ze standardem MRP II. Firma jest partnerem w projekcie IBM, nazwanym San Francisco, polegającym na opracowaniu standardowych komponentów, które będą służyły do tworzenia aplikacji biznesowych.

IBS Polska powstał w 1993 r. na bazie firmy Wega Soft. Dzięki przejęciu udziałów przez szwedzką firmę polskie przedstawicielstwo zyskuje przede wszystkim większy dostęp do zaplecza technicznego, poważniejsze wsparcie finansowe i badawcze. W tym roku IBS zawarł w Polsce kilka kontraktów m.in. z firmą Orix (dawniej Polski Fundusz Leasingowy), Honda Poland, Stalexport oraz z Impelem i ComputerLand Poland. Te dwa ostatnie kontrakty opiewają na sumę ponad 300 tys. USD.

"Wdrożenie w ComputerLandzie jest naszą sztandarową referencją. Będą tam pracowały moduły finansowo-księgowe, gospodarki magazynowej, dystrybucji. Prace realizuje zespół złożony ze specjalistów obu firm. W procesie implementacji systemu przyjęliśmy zasadę modyfikowania oprogramowania stosownie do potrzeb klienta, a nie przekształcania struktur organizacyjnych czy procedur w ComputerLandzie" - twierdzi Regina Bisikiewicz, prezes IBS Polska. ComputerLand wybrał IBS, mimo że wchodząca w skład jego holdingu spółka CSBI realizuje wdrożenia amerykańskiego systemu MFG/PRO. Przedstawiciele CL uzasadniają wybór IBS zakończoną sukcesem implementację tego systemu w szwedzkim oddziale firmy integracyjnej.


TOP 200