Poszukiwanie pracy

Problemy na rynku pracy powodują, że wiele osób zaczyna szukać nowej posady zanim straci dotychczasową. Jednak ostentacyjne poszukiwania mogą przyspieszyć zwolnienie.

Przede wszystkim należy szanować obecną pracę i nie nadużywać czasu przeznaczonego na obowiązki służbowe na poszukiwania nowego, bardziej stabilnego zatrudnienia. Wysyłanie ofert z firmowego adresu, jak również przeszukiwanie stron rekrutacyjnych w godzinach pracy może się skończyć zdemaskowaniem przez pracodawcę. Może się jednak zdarzyć, że przy największych środkach bezpieczeństwa szef dowie się o naszych zamiarach. Wówczas zamiast wymyślać śmieszne wymówki, warto powiedzieć mu o swoich obawach o bezpieczeństwo pracy.

Poszukiwanie pracy, w momencie zatrudnienia u innego pracodawcy daje przewagę czasową. Można dłużej poczekać na posadę dokładnie odpowiadającą naszym wymaganiom. Podejmowanie decyzji o przyjęciu jakiejkolwiek pracy należy zarezerwować na gorsze czasy. Dlatego wymykanie się z pracy, by zdążyć na rozmowę kwalifikacyjną, na nie do końca odpowiadające naszym wymaganiom stanowisko, nie jest najlepszym rozwiązaniem.