Poszukiwani pracownicy

Niemal połowa polskich pracodawców ma problemy ze znalezieniem pracowników - wynika z badania Manpower Polska.

W raporcie 10 najbardziej poszukiwanych zawodów na czele listy ułożonej przez pracodawców znaleźli się wykwalifikowani pracownicy fizyczni. Poszukiwani są także kierowcy, technicy, inżynierowie, pracownicy działu obsługi klienta, pracownicy hoteli i restauracji, pracownicy produkcji, przedstawiciele handlowi, niewykwalifikowani pracownicy fizyczni, pracownicy biurowi.

Światowy ranking poszukiwanych zawodów także otwierają wykwalifikowani pracownicy fizyczni, kolejne pozycje różnią się od wyników polskich tylko nieznacznie. Na drugim miejscu, wśród najbardziej poszukiwanych znaleźli się przedstawiciele handlowi, na kolejnych technicy, inżynierowie, najwyższa kadra zarządzająca, niewykwalifikowani pracownicy fizyczni, pracownicy biurowi, kierowcy, pracownicy działu finansów i księgowości, pracownicy działu IT.

Zobacz również:

  • Nowy członek zarządu Microsoft
  • Zainteresowania czy moda – jak planować karierę w IT?
  • Pokolenie Z nie będzie w stanie wypełnić luki w umiejętnościach cyfrowych

W tym roku firma Manpower zbadała opinię niemal 43 tys. pracodawców z 32 krajów. Polska, Czechy, Grecja, Rumunia i Gwatemala wzięły w ankiecie przeprowadzanej już od 2006 r. udział po raz pierwszy. Niemal jedna trzecia pracodawców (31%) deklaruje, że ma coraz większe trudności ze znalezieniem kandydatów do pracy spełniających ich oczekiwania.

Największe problemy ze skuteczną rekrutacją maja pracodawcy z Rumunii (73%), Japonii (63%), Hongkongu (61%), Singapuru (57%) i Australii (52%). Najmniej problemów z zatrudnianiem pracowników mają firmy z Wielkiej Brytanii (12%), Indii (12%), Irlandii (14%), Chin (15%) i Holandii (15%).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200