Portal z pudełka

T-Systems oferuje Portal Manager - system do budowy serwisów tematycznych.

T-Systems oferuje Portal Manager - system do budowy serwisów tematycznych.

T-Systems (dawniej debis IT Services) rozszerza ofertę sys- temów internetowych. Oprócz stosunkowo drogich rozwiązań wykorzystujących Oracle Application Server i systemów handlu elektronicznego, opartych na platformie InterShop, polski oddział firmy od niedawna oferuje własny produkt - Portal Manager. Zaprojektowano go z myślą o portalach tematycznych, a także firmowych intranetach czy ekstranetach dla partnerów handlowych.

Według producenta, system jest przeznaczony dla małych i średnich instalacji. Przeciętna wartość projektu ma się wahać od kilkudziesięciu do 200 tys. zł, a czas wdrożenia nie powinien przekroczyć 3, 4 miesięcy. T-Systems nie pobiera opłat za licencje. Produkt jest oferowany tylko w połączeniu z usługami wdrożeniowymi. Na razie firma będzie wdrażać system samodzielnie, jednak z czasem zamierza pozyskać partnerów zewnętrznych.

Gotowe klocki

Portal Manager pozwala na uruchomienie serwisu niemal "prosto z pudełka". Standardowa konfiguracja obejmuje m.in. zarządzanie treścią, działami i kategoriami, własny motor wyszukiwarki, obsługę autoryzacji użytkowników, a także personalizację. Użytkownicy mają możliwość zamieszczania na stronie komentarzy o zasobach serwisu. System pozwala na ręczne lub automatyczne usuwanie z treści komentarzy wyrażeń niecenzuralnych.

Wersję standardową można wzbogacać w kolejne "gotowe klocki", takie jak ranking zasobów, listy dyskusyjne, biuletyn e-mail itp. Można ją też rozszerzyć o moduł sklepowy, serwer banerów reklamowych czy moduł zaawansowanej personalizacji.

Zarówno zarządzanie treścią, jak i zmiana konfiguracji poszczególnych usług witryny nie wymagają znajomości programowania. Wszelkie operacje są wykonywane w oknie przeglądarki.

Wszystko w Javie

Portal Manager składa się z 3 części: modułu prezentacji, konsoli administracyjnej i bazy danych. System wykonano w technologii Java 1.3. T-Systems zaleca, aby servlety i skrypty Java Server Pages, składające się na system, były osadzane na serwerach WWW Tomcat lub iPlanet, choć mogą to być również inne serwery obsługujące Javę. Rozwiązanie współpracuje z bazą danych Oracle 8i i innymi, z którymi można się połączyć za pośrednictwem sterownika JDBC. Portal Manager działa na platformach systemowych: Sun Solaris, Microsoft Windows NT 4.0/2000 i Linux.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200