Portal multimedialny tp.internet nie podołał obsłudze transmisji Wielkiego Brata

Możliwość bieżącego podglądu pomieszczeń domu w podwarszawskim Sękocinie, w którym realizowany jest program telewizyjny "Wielki Brat", emitowany od 4 marca w TVN, miała być pierwszą próbą poważnego wykorzystania portalu multimedialnego spółki tp.internet.

Możliwość bieżącego podglądu pomieszczeń domu w podwarszawskim Sękocinie, w którym jest realizowany program telewizyjny "Wielki Brat", emitowany od 4 marca w TVN, miała być pierwszą próbą poważnego wykorzystania portalu multimedialnego (www.multi.portal.pl) spółki tp.internet. Niestety, okazało się, że system nie podołał zwiększonemu zainteresowaniu internautów.

Infrastruktura sprzętowo-programowa powinna była obsłużyć ok. 2,5 tys. jednoczesnych transmisji danych wideo (w formacie RealAudio). Niestety, chętnych do obejrzenia tego, co dzieje się w domu Wielkiego Brata (www.bigbrother.tvn.pl), było kilka razy więcej. Do serwerów tp.internet w ciągu jednej minuty chciało dostać się ponad 10 tys. użytkowników. W efekcie nie udawało się nawiązać łączności, zaś użytkownikom pozostawało jedynie próbowanie ściągnięcia strony głównej. Sytuacja taka trwa do chwili obecnej (południe 6 marca). Do tej pory tp.internet nie był w stanie efektywnie zwiększyć wydajności systemu poprzez dodanie kolejnych serwerów, choć atut natychmiastowej skalowalności miał być silną stroną centrum serwerowego tp.internet.

Zobacz również:

  • Klasyczne Google Sites będzie działać do początku grudnia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200