Portal goni portal

Uruchomiono trzy nowe portale.

Uruchomiono trzy nowe portale.

Pierwszym jest Arena.pl, zarządzany przez Internet Ventures Poland. W jego ramach działa wyszukiwarka Infoseek i sklep internetowy. W budowę portalu IVP zainwestował 4 mln USD, a do końca roku przeznaczy 16 mln USD. W I kw. 2001 r. firma zadebiutuje na giełdzie. Arena jest piątym portalem ogólnym, po Onet.pl., Wirtualnej Polsce, Interia.pl i YoYo. W maju mają się pojawić trzy kolejne tego typu serwisy - Netii Telekom, Telekomunikacji Polskiej SA oraz Ahoj.pl. Arena ma działać w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

Podobny, międzynarodowy charakter ma serwis Trader.com, który pośredniczy w zawieraniu transakcji poprzez ogłoszenia drobne umieszczane na jego stronach. Portal działa w Polsce i 14 innych krajach, w tym w USA.

Ostatnim portalem jest Pilot Finansowy, którego działalność będzie polegała na sprzedaży przez Internet usług finansowych. Jego twórcą jest spółka Erada, której większościowym akcjonariuszem jest Erada Ireland. Polscy udziałowcy firmy to: Andrzej Olechowski, Antoni Rakowski (prezes Central Europe Trust Polska) i Michał Lasocki, prezes Erady.


TOP 200