Porozumienie Netii z TP SA

W obecności Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji firmy podpisały umowę o współpracy operatorskiej i zasadach rozliczeń wzajemnych. Netia będzie mogła świadczyć usługi międzystrefowe początkowo w 15 strefach numeracyjnych.

Netia Holdings SA poinformowała o podpisaniu umowy z TP SA, dotyczącej współpracy operatorskiej i zasad rozliczeń wzajemnych. Warunki porozumienia zostały określone przez Ministerstwo Łączności. Wstępne negocjacje w sprawie współpracy operatorów przy świadczeniu usług międzystrefowych zostały zakończone już w lutym br. Umowy nie podpisał wówczas zarząd TP SA.

Porozumienie umożliwi Netii świadczenie usługi międzystrefowych w 15 strefach numeracyjnych, a docelowo w 49. Abonenci TP SA będą mogli podpisywać z Netią odpowiednie umowy i wybierać prefiks operatora, korzystając z połączeń między strefowych.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

Netia rozpocznie świadczenie usług miedzystrefowych od 1 lipca br. Do tego czasu będą trwać testy techniczne punktów styku sieci Netii i TP SA. W sierpniu operator planuje przeprowadzić dużą kampanię reklamową nowej oferty.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200