Porozumienie IBM i Peregrine Systems

IBM i Peregrine Systems ogłosiły zawarcie strategicznego porozumienia. Współpraca dotyczy wspólnego dostarczania rozwiązań zarządzania zasobami infrastruktury (IRM) dla klientów z sektora publicznego, telekomunikacyjnego i finansowego.

IBM i Peregrine Systems (firma zajmująca się rozwiązaniami do zarządzania infrastrukturą IT) ogłosiły zawarcie strategicznego porozumienia. Współpraca dotyczy wspólnego dostarczania rozwiązań zarządzania zasobami infrastruktury (IRM) dla klientów z sektora publicznego, telekomunikacyjnego i finansowego. Rozwiązania IRM (Infrastructure Resource Management) pozwalają na automatyzację procesów: identyfikacji, zarządzania, monitorowania i utrzymywania biznesu oraz infrastruktury IT.

Zawarte porozumienie będzie obejmować współpracę w zakresie marketingu, sprzedaży, usług integracyjnych, integracji oprogramowania oraz optymalizacji działania rozwiązań. IBM włączy produkty Peregrine do własnych rozwiązań. IBM Global Services (IGS), w ramach rozwiązań IRM, będzie świadczyć usługi konsultacyjne i integrować usługi poszerzające zastosowanie aplikacji Peregrine.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

Aplikacje Peregrine AssetCenter, ServiceCentre i Get-it zostaną zoptymalizowane do oprogramowania bazodanowego IBM DB2, działającego na platformach serwerowych eServer pSeries, xSeries oraz zSeries. Dodatkowo aplikacje Peregrine zostaną zintegrowane ze środowiskiem MQ WebSphere i zoptymalizowane do działania na serwerze aplikacyjnym WebSphere. Aplikacja Get-it zostanie dostosowana do współpracy z Portal Server WebSphere, możliwe będzie też integrowanie jej z oprogramowaniem Lotus i Tivoli.

Porozumienie to jest kolejnym etapem realizacji programu developerskiego PartnerWorld, polegającego na współpracy IBM z niezależnymi dostawcami oprogramowania. Więcej informacji o porozumieniach IBM i o programie PartnerWorld for Developers można uzyskać na stronie www.developer.ibm.com.

W ocenie analityków rynek rozwiązań IRM w 2002 r. osiągnie wartość ponad 4 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200