Porozumienie ComArch i Comtrade AG

Firmy ComArch i Comtrade AG zawarły porozumienie o współpracy, którego celem jest wspomaganie infrastruktur informatycznych w zakresie bezpieczeństwa.

Firmy ComArch i Comtrade AG zawarły porozumienie o współpracy, którego celem jest wspomaganie infrastruktur informatycznych w zakresie bezpieczeństwa.

W ramach projektu o nazwie ProtActive mają zostać połączone koncepcje zarządzania bezpieczeństwem wypracowane przez niemieckich i polskich specjalistów z ComArch i Comtrade. Podstawowym systemem w ramach tego projektu ma być Protector IMS (Intrusion Management Suite) - oprogramowanie zaprojektowane przez specjalistów z ComArch, tworzące system analizujący sieć i otoczenie sieciowe w czasie rzeczywistym w poszukiwaniu zagrożeń mających wpływ na bezpieczeństwo systemów informatycznych. Wszystkie wydarzenia i informacje o tych zagrożeniach są zapisywane, a następnie wyświetlane na pojedynczym interfejsie wizualnym.

Zobacz również:

ProtActive realizuje koncepcję zarządzania bezpieczeństwem, polegającą na wykrywaniu zagrożeń w sieci, ich przewidywaniu oraz uruchamianiu właściwych środków zapobiegawczych. ProtActive ma być systemem łatwym w dostosowaniu do niestandardowych wymagań klientów, oferującym możliwość zintegrowania w jednym systemie wszystkich dostępnych zabezpieczeń w firmie.

Projekt ProtActive opiera się na rozszerzonym modelu ASP, obejmującym oprogramowanie zainstalowane w centrum klienta oraz zewnętrzne centrum monitoringu całodobowego, które będzie analizowało zagrożenia w czasie rzeczywistym, w trybie online. Zakłada się przyłączanie wielu klientów do jednego centrum, w celu redukcji wydatków ponoszonych na ochronę sieci.

Comtrade AG to niemiecka spółka nowych technologii, specjalizująca się w projektowaniu systemów IT dla sektora finansowego, a także w zakresie eBusiness i zarządzania bezpieczeństwem (www.comtrade.de ).


×